Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Árpa nő a szemembe, mit tegyek?

Árpa nő a szemembe, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Két napja fáj a szemhelyam. Dokihoz nem tudtam el enni. Most a személy dagadt, illetve vizes, és olyan mint ha konnyeznek.....
2020. júl. 4. 07:20
 1/8 A kérdező kommentje:
Ma reggelre a fájdalom elmúlt, sokat konnyeznek...
2020. júl. 4. 07:21
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Ne piszkáld lehet, hogy magától is elmúlik
2020. júl. 4. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Próbálom, annyi hogy zsepivel a könnyet vagy vizet letörlöm
2020. júl. 4. 07:34
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem volt asszem háromszor is árpám, de mindig elmúlt magától ha nem piszkáltam

Nemtudom hova tartozik a dolog, hogy a szemészetre vagy a sebészetre hála Istennek soha nem kellett vele orvoshoz mennem

2020. júl. 4. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Még én se mentem vele nekem ez az első, mivel szemén van és szembetegegseg így szemészet lesz..... De hát szombaton.... :(
2020. júl. 4. 07:40
 6/8 anonim ***** válasza:

Forralj vizet, ha már türhetőre lehűlt, akkor azzal borogasd. Kamilla tea még jobb, ha nem vagy rá allergiás. Éjszakára kend be Septosyl kenőccsel (vény nélkül kapható a gyógyszertárban) és készíts fölé dunsztot. Ugyanígy egy meleg vizes vagy teás vattát tegyél a szemedre, azt fedd le tiszta nejlonnal (zacskó vagy folpack darab) és körben ragaszd le ragtapasszal. Reggelre kifakad és nem fog fájni. Ezt szemész javasolta a gyerekemnél és teljesen bevált, este még ronda volt, duzzadt, fájlalta, másnapra semmi.

Egyébként általában tényleg magától is elmúlik, de van sajnos, amikor a szemészeten kell kiszedni, jobb megelőzni így.

2020. júl. 4. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem már volt és voltam is vele szemészeten. Nyugi nem esznek meg nyugodtan menj el. Nem kezdik el egyből kivágni meg ilyenek persze ha hónapokig nem múlik el nincs más választás, de nem ez lesz az első.

Nekem annyi volt hogy megnézte (egyatalan nem fájt), majd irt fel 2 féle szemcseppet/kenőcsöt. Egy hét alatt rendbe is hozta a szemem. Szóval nyugodtan menj el ne szenvedj otthon. És ne piszkáld, ami hasznos és segíti azt hogy kifakadjon és tanácsolták is az a párakötés.

Szóval nyugi nem esznek meg.

2020. júl. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Septosyl szemkenőccsel bekenheted a szemhéjad, az recept nélkül is kapható.
2020. júl. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!