Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » 1 éve van szemüvegem -0,50-es...

1 éve van szemüvegem -0,50-es lencsékkel. Érdemesebb lenne kontaktlencsére váltanom?

Figyelt kérdés

Valahogy nem szeretem a szemüveget. Nem zavar, kényelmes, de mikor leveszem szemüveg nélkül olyan fura az arcom nekem.

Kényelmetlenebb a kontaktlencse?


2020. szept. 3. 17:07
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm.

Valójában pár napja izgat ez a téma.

Mikor megkaptam a szemüvegemet nagy extázisban voltam, tetszett új dolog volt. Igazából tényleg nem okoz problémát a mindennapokban és nem is zavaró a viselete, de valahogy nem tudom. Nekem nem természetes. Pedig el kellene fogadni. Sok ember hord egy életen át.

Amit még nem tudok, hogy egysek szerint akinek van ilyen élesség problémája és nem törödik vele tehát nem vesz szemüveget az az évek során az erőlködéstől jobban romlik.

A másik oldal szerint pedig pont akinek van szemüvege annak időszakonként erősebb kell mert ellustul a szeme.

2020. szept. 4. 16:50
 12/13 anonim ***** válasza:

Nekem egyébként az egyik szemem +6, a másik elvileg +0.5. De volt, hogy +1-et is felírtak. Simán látok vele. Most 3 éve azt mondták, nem kell szemüveg, azt hiszem +0.25-öt mértek.


A másik szemem meg tompalátó, azon nem segít semmilyen szemüveg, nem vették észre. Egyébként nekem volt, hogy sokkal erősebbet is felírtak, az borzasztó volt. Mikor látok szemüveg nélkül is.

2020. szept. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Én 9 éve vagyok szemüveges, ma kaptam meg életem első kontaktlencséjét. Ne rendelj magadnak internetről, menj el egy optikába, ahol megvizsgálják hogy egyáltalán alkalmas-e a szemed a kontaktlencse viselésére. Nekem például más a kontaktlencse dioptriája mint a szemüvegé, enyhe eltérések neked is lehetnek. Ott megtanítják hogyan kell berakni, kiszedni, tárolni tisztítani. Rendelnek neked egy megbízható lencsét nem pedig valami kacatot egy megbízhatatlan vagy megbízhatónak tűnő oldalról.
2020. okt. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!