Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Meddig normális új szemüveg...

Meddig normális új szemüveg esetén?

Figyelt kérdés
2-3 éve volt szemüvegem, de most szerencsére kicsivel gyengébb lencse kell. El is készült a szemüveg, ugye gyengébb lencsével, de olyan, mint ha kicsit homályosabban látnék. Pedig 2 hete voltam szemészeten, szóval jónak kell lennie. Ez lehet azért, mert sokáig volt a régi szemüvegem, és kicsit fura még a gyengébb?
2020. nov. 12. 13:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nézd. Ha homályosabban látsz, lehet nem jó a lencse. Meg kéne nézetned a szemész dokival újra a szemed, és a lencséket is, hátha a látszerész cseszte el. Volt már ilyen.

Én új lencsével egy ideig inkább tisztábban, élesebben látok, egészen addig, míg a szemem hozzászokik. DE a homályos az sosem volt.

2020. nov. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hülyén fogalmaztam meg, bocsi. Nem homályosnak mondanám, mert tudok vele olvasni is pl, meg látok is, csak olyan fura az egész.
2020. nov. 12. 14:06
 3/8 anonim ***** válasza:

2-3 éve volt vagy van szemüveged? És most újra kell? Vagy másik kell?

Ha eddig nem hordtál, akkor lehet, hogy a régire rosszul emlékszel.

Ha hordtál, de most gyengébbet adtak, akkor azt meg kell szokni. Még ne add fel.

2020. nov. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

10 éve vagyok szemüveges. Az utolsó 2-3 évben volt ugyanaz a szemüvegem, hiszen a szemem állapota nem romlott/javult. De most gyengébb lencse kell, ezért van új szemüvegem.


Kb mennyi idő, míg teljesen megszokom? 1-2 nap alatt vége?

2020. nov. 12. 15:38
 5/8 anonim ***** válasza:
3-4 nap, vagy inkább egy hét. Kábé.
2020. nov. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Köszi a választ.Örülj neki, ha gyengébb lencse kell, akkor nem romlott a szemed, hanem javult, kivéve, ha multifokálist kaptál...

Nekem egy hét kellett legalább, amíg megszoktam az újat.

2020. nov. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem multifokális. Cilinder is van rajta, de semmi nem változott, csak a bal lencse lett gyengébb.
2020. nov. 13. 07:54
 8/8 anonim ***** válasza:
Értem, ha nem kellett sokkal gyengébb lencse, akkor azt nem lesz nehéz megszokni.Főleg, ha a másik szemed kompenzál.
2020. nov. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!