Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemészeten milyen vizsgálatok...

Szemészeten milyen vizsgálatokra számítsak?

Figyelt kérdés

Augusztusban kellett szemüveget csináltatnom mert hirtelen romlott a szemem. 0.75-ről 3.5 lett. Pár napja észre vettem hogy valami megint nem stimmel. A tévétől 3 méterre se látom a híradóban a szalag címeket. (szemüvegben)

Vissza mentem az optikába ahol szemorvoshoz küldtek. Magán rendelésen fogadnak is jövő héten. Kérdés hogy milyen vizsgálatokra számítsak? Lehet valami kellemetlen/fájdalmas dolog is amire fel kellene készülnöm lelkileg, vagy itt is csak belenéznek valami géppel a szemembe és kész?



2020. nov. 22. 11:47
 1/5 anonim ***** válasza:
18%
Prosztataviszgálatra készülj
2020. nov. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Fizikai vizsgálat nincs a szemészeten.
2020. nov. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Milyen dolgokat gondolnak egyesek a szemészeti te jó istenxddd


Az egyetlen kellemetlen dolog amikor a Doki egy kis lámpával belevilágít a szemedbe:D

Amúgy meg csak táblát kell olvasnod és elmondanod milyen számokat látsz...ha meg nem látod akkor megmondani hogy ez már nem megy.

2020. nov. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Első válaszoló, nagyon vicces vagy.. (ja nem 🙄).


A többieknek köszönöm. Eddig csak optikában voltam, "rendes" szemészeten nem. Így fogalmam sincs mi megy ott. Ezért bátorkodtam kérdezni. Annak aki szokott járni, nyilván egyértelmű.

2020. nov. 22. 14:06
 5/5 anonim ***** válasza:

Réslámpás vizsgálatban szokott kimerülni a dolog. Esetleg pupillatágítás, szemhéjvizsgálat, szemnyomásmérés, de ez tényleg nagyon változó.


Szemorvoshoz azért küldtek, mert optikus csak szem anatómiát és optikát tanul, szembetegségeket nem és ha lát is valami elváltozást, nem ítélheti meg. Az valóban durva, hogy hirtelen majdnem 3 dioptriát változott a szemed.


OFF: Nálunk a múlt évig olyan középkorú volt a szemészet, hogy komolyabb vizsgálatokat nem is tudtak elvégezni (nem volt rá műszer), az orvos meg saját bevallása szerint nem értett a modern technikához, szóval... Be is zárták az osztályt és azóta mindenkit küldenek a megyeszékhelyre. _)

2020. nov. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!