Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Pupillatágításos vizsgálat...

Pupillatágításos vizsgálat után milyen látásra számítsak? Haza tudok jutni másik városba utána egyedül? Mennyi idő elteltével?

Figyelt kérdés
Sajnos nem tudom megoldani, hogy velem jöjjenek. Ha viszek napszemüveget, akkor nem lesz gond? vagy ha csak fél szemet vizsgáltatok, hogy a másikkal jól lássak, a másikat pedig egy következő alkalommal vizsgáltatom, úgy haza tudok jutni a rendelőből? (másfél órás útról van szó, tömegközlekedéssel)

#pupillatágítás #kísérő nélkül
2020. nov. 29. 16:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%

Igen, menni fog. Érdekesen fogsz látni, szóval semmiképp ne vezess, de gyalog/tömegközlekedéssel megoldod majd. A napszemüveg nagyon jó ötlet, nekem ilyenkor az szokott problémát okozni, hogy a nagy fény miatt pl. nem látom rendesen, hogy mi van kiírva a buszra, hogy ez a 24-es vagy a 27-es, de a szád megmarad, ha ilyen van, meg tudsz bárkit kérdezni.


A közlekedési lámpákat simán látni fogod, hogy piros-e vagy zöld, ettől ne félj.


Nyugodtan vizsgáltasd mindkét szemedet.

2020. nov. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%
Számíts arra, hogy olvasni nem fogsz tudni. A jegyeket, vagy egyéb írásos anyagokat ennek tudatában készítsd össze
2020. nov. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :) Van egy fényre sötétedős dioptriás szemüvegem, az elég, vagy tegyek még arra is egy napszemüveget? Vagy menjek napi lencsében plusz napszemüveg? (erős rövidlátó vagyok, -4 fölött)
2020. nov. 29. 17:11
 4/16 A kérdező kommentje:
Meddig tart ez a hatás? Másnap már mehetek dolgozni?
2020. nov. 29. 17:11
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is tomegkozlekedessel siman haza tudsz majd jutni, meg mostanaban nem jellemzo az a hatalmas napsutes. En nyaron voltam, es jo, hogy velem volt az apukam, mert a vizsgalat utan, ugy kellett még napszemuvegben is tamogatnia az utcan, hogy eljussunk a kocsiig:D nekem a latasomat full kicsinalta, es iszonyat szedultem, de tenyleg nagyon erosen sutott a nap. Ha nem latsz vmit rendesen, mindenkepp kerj segitseget.
2020. nov. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
83%
Par ora, es elmulik a hatasa, csak azalatt rossz nagyon:D Masnap mar egyaltalan nem lesz semmi.
2020. nov. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

És ez nem veszélyes, ugye?

Mármint nem marad úgy az ember, vagy vakul meg tőle stb. Eléggé parázok az ilyesmitől.

2020. nov. 29. 17:16
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Én kocsival mentem hasonló vizsgálatra, gondoltam kivárok legalább egy órát, mire visszaindulhatok. Kiültem a padra a rendelő elé, és figyeltem a forgalmat, aztán kb fél óra múlva eloszlott a ködös látás, és szép nyugodtan elindultam hazafelé. Gyalog meg jóformán nem is zavart volna... Sétálgassál, figyeld az embereket, a járműveket.
2020. nov. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszi :) remélem, nálam is így lesz :) Ha meg nem, akkor befizetek egy jó drága taxira.
2020. nov. 29. 17:17
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

A lencsét nem ajánlom. Persze vegszugsegben inkább az, mint a semmi, de a lencse nekem felerősítette a fényérzékenységet. Jobb a szemüveg.


Ja, és ne számold ki percre a busz/vonatindulast. Egyrészt ugye magyar egészségügy, ki tudja, mikor kerülsz sorra, másrészt lehet, hogy tényleg könnyezel majd utána, vagy nagyon rossz az elején, inkább üldögélj egy padon, mint hogy rohannod kelljen a buszhoz.

2020. nov. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!