Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Acuvue 2 kontaktlencséről (BC...

Acuvue 2 kontaktlencséről (BC 8.7) váltott valaki jobbra?

Figyelt kérdés

Még mielőtt nekem esne valaki: jelenleg csak érdeklődöm, amint enyhül a járványhelyzet, felkeresek egy szemorvos-kontaktológust.

Én egyszer próbáltam az Air Optixot, de mivel annak nem 8.7 volt a görbülete, hanem 8.4, egyáltalán nem bírta a szemem. Az a gondom, hogy 8.7-es görbülettel szinte csak tórikus és cilinderes kontaktlencséket forgalmaznak, ezért érdekel, hogy mik a tapasztalatok.

Igazából nincs bajom az Acuvue 2-vel, nem lesz tőle vörös a szemem, bírom viselni egész nap, nem szúr, de néha azért érzem, hogy bent van a kontaktlencse, ezért szeretnék majd egy kényelmesebb, modernebb lencsét.



2020. dec. 9. 12:04
 1/4 anonim ***** válasza:

* Air Optix Aqua (8.60)

* Biofinity Energys (8.60)

* Acuvue Oasys (8.40 és 8.80)


Ezek mind "sima" kontaktlencsék. A görbülettel ne törődj. Kérj az optikától próbalencsét és nézzék meg, hogy jól illeszkedik-e a szemedre.

2020. dec. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, de értelmetlen, ellentmondásos a kommented. "A görbülettel ne tördődj." A görbület pont azt jelenti, hogy mennyire illeszkedik a szemre a lencse. Köszi a tippeket, de ahogy írtam az Air Optix nem vált be.

Ne vedd sértésnek, tudom, hogy segíteni akarsz, de a görbület nagyon sokat számít. Nekem sajnos az Oasys sem vált be (az volt a harmadik, amit valaha hordtam, csak nem akartam a kérdésben nagyon részletezni.)

Igazából tapasztalatok érdekelnének.

2020. dec. 10. 17:48
 3/4 anonim ***** válasza:

A görbület illesztési próba nélkül semmit nem mond.


Ha egyik sem jó, akkor próbálj ki napi lencsét, azok még komfortosabbak, csak könnyebben szakadnak és drágábbak.

2020. dec. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nyilván kell illesztési próba, írtam is, hogy fel fogok keresni kontaktológust (nem optikust, hanem szemész szakorvost, aki a kontaktlencsékre specializálódott), de ettől még a görbület is számít. Nyilván a görbület és a próba mondja meg együtt, hogy jó-e a lencse, de az, hogy "a görbülettel ne törődj" nem igaz. A görbület az esetek többségében (mint a saját bőrömön tapasztaltam) korrelál az illesztési próbával, főleg, ha nem kell tórikus kontaktlencse.
2020. dec. 10. 18:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!