Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lehetséges olyan, hogy hibás...

Lehetséges olyan, hogy hibás dioptriájú kontaktlencsét kaptam?

Figyelt kérdés
3 éve ugyanolyan dioptriájú kontaktlencsét hordok, és most, ahogy új dobozzal bontottam, észrevettem, hogy nem látok jól vele. Kb mintha egy fél dioptriával gyengébb lenne, mint kéne. A szememmel történhetett valami ilyen hirtelen, vagy lehet, hogy a gyártásnál lépett fel valami hiba? Eltérő dioptriájú a két szemem, így furcsa lenne, ha mindkét doboz pont hibás lenne... járt már így valaki? Megyek majd optikushoz is természetesen.
2021. jan. 27. 09:04
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha tényleg ennyire hirtelen, akkor valószínűbb, hogy a lencsével van valami. Tehát ha minden nap viseled, és tegnap még jó volt, ma már nem. Gondolom, ellenőrizted a dobozon a dioptriát, meg azt is, hogy nem fordítva tetted-e be.

Viszont ahhoz, hogy úgy érezd, gyengébben látsz, elég, ha csak az egyik lencse nem hozzád illik.


(De ha fáradt vagy ma, tegnap meg fitt voltál, tényleg előfordulhat, hogy rosszabbul látsz, ez teljesen normális, bár nem fél dioptriával.)

2021. jan. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!