Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Enyhe rövidlátás esetében...

Enyhe rövidlátás esetében számítógépezéshez (is) szükséges szemüveget viselni?

Figyelt kérdés
Cső! Pár éve van már szemüvegem, igazából csak -0.5 dpt-ről van szó, szóval nem igazán beszélhetünk nagy problémáról. Munkámból kifolyólag rengeteg időt töltök monitorok előtt, de 4 éve nem viselek szemüveget. Most újra felpróbáltam, nem hiszem, hogy rosszabb lett a látásom, mert a szemüvegben nagyon szépen látok távolra. Ez ilyen gyermekkori szemromlás volt, de nem akadályoz a normális életben (szemüveg nélkül). Lézeres műtét tervben van, csak még nem értem el odáig.

2021. márc. 4. 15:12
 1/10 anonim ***** válasza:
56%

1. Ennyivel még távolra sem érdemes, ellustul a szemed.

2. Közelre semmivel nem lesz jobb, a -0,5 dpt fókusza 2 méteren van, addig élesen lát az ilyen szem.

3. -0,5-tel le fognak beszélni a szemműtétről.

2021. márc. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hat akkor ugy latszik romlott a szemen. Latom a kulonbseget szemuvegben es anelkul a monitoron is.
2021. márc. 4. 20:57
 3/10 anonim ***** válasza:

Nézd, a 0 dioptria nem abszolút tökéletes látás, hanem átlagosan jó. Valaki egyszer kitalálta, hogy pont 1,000000 ívperces felbontásnál jó a szem (Ennél látszik 5 méterrel a legkisebb betűsornál a karakterek szára az olvasótáblán). Nem 0,968-nál, meg nem is 1,014-nél...kár, hogy maga az ívperc defíníciója és az 1,00 kijelentése teljesen önkényes és a természettel senki sem beszélte meg, hogy pont kerek értéknél legyen jó.

Ez azt jelenti, hogy még adott esetben 0-s szemen is lehet javítani gyenge mínuszos szemüveggel.

2021. márc. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mar ertem, hogy miert javit a lezeres szemmutet 120%-ot
2021. márc. 4. 21:08
 5/10 A kérdező kommentje:
akar 120%-ot*
2021. márc. 4. 21:09
 6/10 anonim ***** válasza:

Úgy-úgy!

Az ő szemük akkor most hányas is ugyebár?

2021. márc. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Jogos. :)

Akkor marad a vezeteshez valo hasznalat. Ott mar szukseges, tablakat sem latom nelkule.

2021. márc. 4. 21:20
 8/10 anonim ***** válasza:
Van egy jó hírem is. Nagyon sokáig nem kell olvasószemüveg, ha egyáltalán kell majd. Kiegyenlíti egymást az öregkori közeli szemromlás(ami pluszos) és a gyenge mínusz. Nekem -0,75 és 50 évesen sem kell, mert 25 centitől már élesen látok. A sok 0-s szemű kortársam meg 5 éve hurcolássza magával mindenhova. Nekik már elkezdődött a nagy betűs élet...
2021. márc. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Na ez egy uj informacio, de teljesen logikus. En adnek egy tippet a sorstarsaimnak: ha nincs nalad a szemuveg, de tavolrol kell valamit leolvasni, huzd szet a szemeid. Olyan, mintha szemuveget viselnel. :)

Mekiben es gimiben nagy hasznat vettem anno.

2021. márc. 4. 22:09
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, ez gömbölyíti ilyenkor a szemgolyót 1-2 tizedmm-rel és változik a törésmutatója jó irányba.
2021. márc. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!