Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogyan tisztítjátok a szemüveg...

The Best Nr.1 kérdése:

Hogyan tisztítjátok a szemüvegeteket?

Figyelt kérdés
Kb. 4 napja van szemüvegem. Egyáltalán nem tudom hogy hogyan kellene megfelelően tisztítani, interneten sok az ellentmondás, nem találtam egy biztos forrást, ezért úgy döntöttem hogy megkérdezem itt. Kaptam vele törlőt vásárláskor, azzal szoktam törölni, de tökéletes kristálytisztára sosem sikerül, főleg a lencse szélén a kereteknél marad foltos és homályos. Lehet hogy túl reagálom és csak a szemem nem szokta még igazán és "odaképzelem" csak hogy nem tiszta?

2021. ápr. 5. 10:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%
Van szemüvegtisztító kendő. Lidl-ben a pénztárnál lehet venni asszem'.
2021. ápr. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Papirtorlo, ablaktisztito.
2021. ápr. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nedves szemüvegtisztító papírkával.


A szemcsihez adott kendő a por leszedésére teljesen ok, de pl ha ujjlenyomatos, vagy egyéb dzsuvás lesz, már nem.

2021. ápr. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
De ablaktisztító is jó, csak a papírral ne karcold össze.
2021. ápr. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
ahogy írta valaki... Puha papírtörlővel..jó ha rálehelsz, de az ablaktisztító sem rossz.
2021. ápr. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
47%
Simán papírzsepivel, néha ezekkel a kendőkkel, amiket feljebb írtak.
2021. ápr. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
65%
Én is bolti szemüvegtisztitóval. Van a rossmannban is, tescoban, sparban, mindenhol. :)
2021. ápr. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
A nedves szemüvegtisztító lapokat nem biztos, hogy jó ötlet használni, nekem azt mondták az optikában, hogy leszedi a bevonatot a lencséről. A helyes tisztítás az, hogy ha poros, akkor tiszta folyóvízzel le kell róla öblíteni a port, aztán az ott kapott textilkendővel meg kell törölni, porosan ne törölgessem, mert megkarcolódhat. Egyébként meg a kendő nekem leszedi a zsíros szennyeződéseket is.
2021. ápr. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek a 8-as válaszolóval. Én is azt szoktam hogy leöblítem folyó víz alatt, majd folyékony szappannal meg az ujjaimmal átmosom a lencséket, utána leöblítem, lerázom a felesleges vizet, majd szemüvegtisztító kendővel amit optikában adnak áttörlöm finoman. A szemüveg szárat meg törölközővel törlöm meg.
2021. ápr. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
68%
Én minden szemüvegemet remekül tudtam tisztítani csak a hozzáadott törlőkendővel. Zsepivel, mással ne próbálkozz, mert megkarcolhattod, uyganez igaz a midnenféle vegyszerre, tönkretehetik a bevonatot. Én úgy szoktam törölgetni, hogy először csak kívül rálehelek, és gyorsan körkörösen áttörlöm, addig, amíg el ne tűnik minden homályos folt(maradvány), majd belül is. Majd meg fogod látni, hogy neked hogy válik be. Szerintem ezért nem érdemes semmiféle folyadékot sem venni, én anno kipróbáltam néhány olcsóbbat, és valahogy csak sokkal nehezebb volt leszedni a folyadék maradványait, meg hát anyagilag azt nem lehet bírni. Lehet youtubeon is találsz videókat, de ha úgy van, optikába is el lehet menni, hogy megmutassák.
2021. ápr. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!