Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mennyi idő megszokni egy...

Mennyi idő megszokni egy szemüveget?

Figyelt kérdés
Holnaptól szemüveges leszek, -0,5 dioptria és 0,25 cylinder. Hordjam egész nap, vagy csak szépen fokozatosan szoktassam hozzá magamat?

2021. ápr. 19. 14:27
 1/6 anonim válasza:
100%
Szerintem folyamatosan hordjad, én is így csináltam
2021. ápr. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
20%

Könnyű megszokni, egyáltalán nem zavaró. Ha eddzel, alszol vagy fürdés természetesen nem kell hordani.

Nem értek a szemuvegekhez nem tudom mik azok a dioptria és cylinder, de ha olvasó szemüveg akkor elég akkor hordani, ha valamit közelebbről kell nézni, ha meg mindenhogy rosszabb a szemed (homályosan látsz mindig) akkor kell egész nap hordani, de kérdezz meg egy szemészorvost vagy a szemüvegbolt dolgozóját

2021. ápr. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha minuszos vagy, akkor elvileg messze nem látsz, ugye? Akkor folyamatosan hord nyugodtan. Még jól is eshet. Ha jól van beállítva, akkor a nap végére még kényelmesebb kellene, hogy legyen a szemed, mert nem erőlteted annyira. Ha még 3 nap után se szoktad meg, fáj tőled a szemed vagy valami, akkor vidd vissza. Valamit elcsesztek a beállításnál (nekem legalábbis ez volt).
2021. ápr. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
69%
Elvileg - 1,25 ig nem kell állandóan hordani
2021. ápr. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
56%

Utolsóra ne hallgass, butaságokat beszél.

"Elvileg"... :D


Hordd, persze, és könnyű megszokni - amennyiben kényelmes, jól illeszkedő, és neked tetsző keretet választottál hozzá :)


Én általánosban kaptam az elsőt, nem hordtam, mert idióta sztk-s keret, hülyén állt :D. Aztán 18 évesen jelentős romlást követően választottam egy normális keretet, és onnantól kezdve lényegében mindig viselem a szemüveget.

2021. ápr. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

#5

Az előtted levő válaszoló vagyok, ezt szemorvos mondta nekem, szóval nem butaság

2021. ápr. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!