Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Érdemes lehet csak az egyik...

Érdemes lehet csak az egyik szemet lézerrel megműttetni?

Figyelt kérdés

Lézerezésen gondolkodom. Bal szemem -2,5, jobb -2,25.

Látásnál a jobb szemem a domináns.


Szeretnék szemüveg nélkül is rendesen látni, de attól félek, hogy a lézerezés után nemcsakhogy visszaromolhat a szemem, hanem olyan maradandó problémáim is kialakulnak majd, amik eddig sosem voltak- pl. szemszárazság, homályos látás vagy fényérzékenység.


Emiatt az jutott eszembe, hogy lehet érdemesebb lenne csak az egyik szememet megműttetni? Így ha az"félresikerül", leglább a másik még érintetlen lesz, és a kettővel együtt fogok rendesen látni.

Illetve ez esetben melyik szemet érdemes műttetni? A rosszabbat, tehát a balt, vagy inkább a jobbot, ami a domináns és úgyis azzal látok/nézek elsősorban?


Úgy tudom, a nem domináns szemünk csak a térlátáshoz kell. Ez rosszabbul fog menni, ha az egyik szemem sokkal nagyobb dioptriás, mint a másik?



2021. ápr. 25. 10:29
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Egyszerre úgyis csak az egyiket szokták megműteni. Apám a másodikat már nem csináltatta meg, mert nem sokat osztott-szorzott neki a dolog, de sok kellemetlenséggel járt. (-4-ről indult)
2021. ápr. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi!

Egyébként sokat olvasgattam a honlapokat, de sehol sem írták, hogy egyszerre csak az egyiket csinálják meg.

2021. ápr. 25. 11:13
 3/5 Metionin ***** válasza:
100%

Látásjavító lézeres műtétnél mindkettőt egyszerre műtik ha szükséges. Persze ha valakinek csak az egyik szeme rossz, akkor egyet is műtenek. Szürkehályog és hasonló esetekben műtik külön a 2 szemet 1 hónap eltéréssel de az nem lézeres műtét.

Amúgy nem igazán van kockázata, garanciát vállalnak rá. Szerintem nem egyenlítené ki ekkora különbséggel a jobb szemed a balt, nem éri meg emiatt külön műttetni vagy csak az egyiket műttetni.

2021. ápr. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2021. ápr. 25. 20:05
 5/5 Metionin ***** válasza:
100%
Amúgy nekem 5 hónapja műtötték 3,5 dioptriával, ha valami eszedbe jut, írj nyugodtan. De a klinikáknak is lehet írni ahol műtenek, mindig válaszolnak.
2021. ápr. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!