Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Problémát okozhat e az, ha...

Problémát okozhat e az, ha két nappal tovább hordok egy havi lencsét?

Figyelt kérdés

Augusztus 2-án bontottam ki ezt a párt, de még szeptember 2-án és 3-án szeretném hordani, mivel egy (számomra) új tipust rendeltem, és ne a munkanap alatt próbáljam ki (mert ki tudja mennyire jó), hanem hétvégén.

Tudom, hogy egy hónapra (30-31 napra) vannak előlátva, de gond lehet e belőle, mennyire árt a szememnek, ha csak most az egyszer 2 nappal tovább hordom őket? Valami tapasztalat?



2021. szept. 1. 07:26
 1/4 anonim válasza:
Amikor az új próbalencsémre vártunk, maga az optikus mondta, hogy egy hetet rá lehet húzni, bajom nem lesz, max jobban szárad a szemem. Azóta ez az első pár lencsém, de nem hordtam annyit a hónapban, a hét végéig én se bontok újat. Szerintem ha úgy használod, ahogy tanították és megfelelően tisztítod, akkor bajod nem lehet tőle.
2021. szept. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%
Én rendszeresen tovább hordom 1-2-3 héttel is akár (nyilván rendesen tisztán tartva, és csak akkor, ha semmi gondom vele). Ez persze nem követendő példa. Ha nem szúr, nem viszket, semmi gondod lesz belőle.
2021. szept. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
70%
A szemednek nem lesz baja tőle. MAx. egy hetet rá lehet húzni, de nyilván nem ajánlott. Volt, hogy én is megfeledkeztem, hogy mikor is bontottam fel.
2021. szept. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Semmi bajod nem lesz tőle. Az Oasys 2-hetes kontaktlencséjét is szokták havi lencsének ajánlani az optikusok. Eredetileg a gyártó is annak ajánlotta, csak rájöttek, hogy azzal a vékonysággal 2 hét után már drasztikusan veszít a paramétereiből a lencse, így inkább lekorlátozták, "ők erre az időtartamra vállalnak garanciát".
2021. szept. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!