Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Az embernek több vakfoltja...

Az embernek több vakfoltja lenne??? Feldeztem egy sokkal apróbbat, és mindkét szemen ugyanott van, csak persze másik szemen az átellenes pontban.

Figyelt kérdés

Ezt sokkal nehezebb beazonosítani, mint az ismert nagy vakfoltot, ami a centrális látástól nem messze található. Egyik nap véletlenül rátenyerelve az arcomra bámultam a monitort, és ahogy mozgattam az egérkurzort lassan, feltűnt egy apróbb, ami sokkal feljebb van. Megjegyzem ez is olyan helyen van, hogy két szemes látással nem lehet észrevenni, mert közös látómezőn belül van. Megijedtem, hogy ez bizony látótérkiesés, retinaleválás, de a másik szemen is pontban ugyanott van, csak a másik oldalt, pont mint a közismert vakfolt. Ezt viszont sokkal nehezebb észrevenni, apróbb, ezért írtam gyors egy kis programot, ami teljes képernyőn, fekete háttéren, egy kisebb, 10x10 pixel széles sárga kis köröcskét jelenít meg, amit az egérkurzor helyett lehet szabadon mozgatni. Megmutatom nagyjából hogy mit kell ez alatt érteni pontosan, hogy éppen csak eltűnjön a kis kör, de mint mondottam, nem egyszerű összehozni. Viszont van egy olyan pont, amikor teljesen eltűnik. Íme hol helyezkednek el:


[link]


A bal oldali a bal szemen jelentkezik, a jobb oldali értelemszerűen a jobb szemen. A kis logót kell néznem (a monitor panelen lévő világosszürke kör), vagyis ott kell pásztáznom, hátradőlve a székemen, és bár nehezebben, de sikerül teljesen eltüntetni a sárga köröcskét. Ez mennyire normális?



2021. okt. 26. 20:58
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem az, menj el szemvizsgálatra.
2021. okt. 28. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Ezek bizony nem a természetes vakfoltok amiket mindenki elő tud hozni, ezzel fordulj szemeszhez.
2021. nov. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!