Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Egy vak ember tud álmodni?

Egy vak ember tud álmodni?

Figyelt kérdés

Az agya képes képet összerakni álomban?

Sokat gondolkodtam mist ezen, én úgy gondolom, hogy álom közben nem látnak semmit, mert az agy csak úgy tud egy adott dologról képet alkotni, ha már láttuk. Tehát mivel egy vak ember nem lát semmit, így az agya nem tud mit "kivetíteni".

Jól gondolom?



2021. nov. 15. 21:23
 1/3 A kérdező kommentje:

Plusz egy kérdés:

Mi értelme az álomnak éjszaka?

Tehát miért álmodunk?

2021. nov. 15. 21:24
 2/3 anonim ***** válasza:
74%

A legjobb barátom látássérült, koraszülött volt, 8 naposan vesztette el a látását. Ő mondta, hogy ő is szokott álmodni, de nem képekben, mint mi, mert ő sosem látott, hanem hangokkal, illatokkal, érintéssel.

Egy ismerős lány, aki felnőttként vesztette el a látását néha képekkel is szokott, de csak olyanokkal, amikről ha halványan is, de vannak képi emlékei.


Valahol azt olvastam, hogy a velünk történt eseményeket, vágyakat tükrözik, gondolom van pszichológiai háttere a dolognak, illetve az álomfejtők jelentéseket tulajdonítanak az egyes szimbólumoknak, de ehhez nem értek.

2021. nov. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Aki látóként született, és később vakult meg pl egy balesetben, vagy betegségtől, az ugyanúgy álmodik, mint te vagy én.

Aki vakon született az is álmodik, csak nem képeket, hanem hangokat, érzéseket. Pl a zuhanás, vagy félelem érzéshez nem kell látni.

Az agy folyamatosan dolgozza fel az élményeket, inpulzusokat, továbbá rögzít , töröl, csoportosít, rendszerez. Az álom ezek megtapasztalása alvás közben.

2021. nov. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!