Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kinek hány évesen kezdett...

Kinek hány évesen kezdett romlani a látása? Folyamatosan romlik vagy beállt egy szinten?

Figyelt kérdés

2022. febr. 14. 08:38
1 2
 11/14 Sssaszem ***** válasza:
100%
Nekem születésem óta van az állapotom, azóta se nem romlott, se nem javult. Csakúgy áll.
2022. febr. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 40 éves korom körül, de csak közel nem látok, olvasószemüveg nélkül nem tudom elolvasni a kisebb betűket.
2022. febr. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
100%

Fontos lenne tudni, hogy hány éves vagy.

Kb 40 éves kor körül kezd el csökkenni a szem alkalmazkodó képessége olyan mértékben, hogy közelre már korrekció szükséges(olvasó szemüveg). Ez egy teljesen természetes folyamat, kivétel nélkül mindenkit érint és az életkor előrehaladtával folyamatosan változik, kinek lassabb, kinek gyorsabb mértékben.

2022. febr. 19. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Kb 12 éves koromban kezdtem észrevenni, hogy a táblát már nem látom élesen, sokat fájt a fejem is, akkor -0.5-ös szemüveget kaptam.

17 évesen lett -1 szemüvegem, de eleinte ritkán hordtam, mert nem jelentett akkora különbséget, nélküle is úgy éreztem, mèg jól látok.

Most 1 éve, 21 évesen elkezdtem -1 kontaktlencsét hordani, eleinte megdöbbentő volt a különbség, hogy milyen élesen látok vele, szemüvegem ugyanúgy -1.

Viszont az elmúlt fél évben megint romolhatott, mert már olyan, mintha az egyik szemem nem fókuszálna rendesen ezzel a lencsével, és szemüveg nélkül már ijesztő, hogy mennyire homályosak pl az utcán szembe jövő emberek.

Szóval negyed/fél dioptria romlás lehetett megint a kb 5 év alatt.

Ebben benne volt az előző fél év online oktatása, gondolom az rátett egy lapáttal, de hamarosan kiderül mennyit is romlott.

2022. máj. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!