Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Nehéz volt megszoknotok a...

Nehéz volt megszoknotok a multifokális lencsét?

Figyelt kérdés
én először úgy láttam a poharat az asztalon,mintha 80fokban állna..még most is néha mintha felfordulna a gyomrom,a fejem is mintha fájni akarna ..pár napja van a szemüvegem,előtte nem kellett.

2022. márc. 15. 10:57
 1/10 evimeri ***** válasza:
Szia. Nekem már nagyon régen multifokális van, elég hamar hozzá szoktam.
2022. márc. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem előtte olvasó szemüvegem volt. Mikor megcsináltattam a multifokálist, tök jó érzés volt, hogy jól látok minden távolságra. A mélységérzést kellett csak megszokni(pl. lépcsőzés), ez pár hét volt.

Ez nem igazán normális, amit írsz. Én elmennék a helyedben egy másik orvoshoz vizsgálatra, mert lehet valami baj van a szemüvegeddel. Nekem volt hasonló esetem olvasószemüveggel. Megcsinàlták, nem volt jó, visszamentem, újra vizsgálat, új lencse, nem volt jó. Utána elmentem máshova és kiderült, nem volt jó a cylinder.

2022. márc. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
mi az a cylinder?egyébként más helyeken is utánaolvastam,és volt olyan vélemény,hogy aránylag új technológia miatt nem tudnak minőségit gyártani,ill.ahogy sikerül..főleg a magyar viszonyokat ismerve/sajnos/.amikor elhoztam az üzltből is szóltam,hogy sztem nem jó valami,de ment a duma hogy szokni kell ,ha nem jó vigyem vissza stb...úgy gondolom precíz munka esetén ez elsőre jó...egyébként pedig lélektani határ fölötti árak vannak,de ne gondolja senki hogy sajnálom magamtól ha működik,ahogy kell...
2022. márc. 17. 07:29
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem se sikerült, a sima (régifajta) bifokális ment, de mióta olyan nincs inkább nem eröltetem.
2022. márc. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha ferdének látod a valójában vízszintes felületet, akkor az cilinder probléma lehet, sima szemüvegnél is elronthatják.

Ha domborúnak vagy homorúnak látod pl. a monitort, az a multifokális lencse miatt van, és szerintem ez sem normális, mert én egymás után csináltattam kettő szemüveget, két különböző gyártónál, és az egyikkel előfordult ez a jelenség, a másikkal meg nem! De az a durva, hogy mégis hamar megszokta az agyam! (Igaziból pont emiatt csináltattam a másikat, és a homorú/domború változást művelőt inkább lecseréltettem két egyfókuszúra, egy távoli és egy olvasóra, amit pár héten belül megtehetsz újabb költség nélkül.)

2022. márc. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Az eredeti neve ennek a problémának asztigmia. Ez bizony a távol- és rövidlátás mellett a harmadik leggyakoribb, látásunkat érintő eltérés. Ilyen esetekben a szemünk felszínére eső fénysugarak nem egy pontban vetülnek le, vagyis egyfajta fénytörési hiba keletkezik. Tulajdonképpen ilyenkor a szemnek nem egy fókuszpontja van.


A cilinderes szem szaruhártyájának nem tökéletes gömbfelszíne van, hanem inkább enyhén tojásdad, hordó alakú. Ez leggyakrabban egy veleszületett rendellenesség, de természetesen előfordulhat más okból is, hogy asztigmiás lesz a szemünk. Ez lehet egy baleset, vagy egy műtét például. Nem is gondolnánk, hogy milyen sokakat érint ez a probléma. A rövidlátás és távollátás mellett ugyanis elég nagy az esélyünk arra, hogy asztigmiánk is legyen. Gyakran csak az egyik szemet érinti, viszont nagyon fontos, hogy felismerjék ezt a jelenséget."

2022. márc. 23. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hamar hozzá lehet szokni. Nekem kb az első 2 hét volt ,,furcsa” vele.
2022. márc. 26. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Én mászkáláshoz még hozzá tudtam volna szokni, bár vicces volt, hogy a tárgyak a látómezőmben random elhomályosultak, majd vissza élesedtek. Ezek furák voltak, de azért együtt tudtam volna velük élni, ha láttam volna valami előnyét is ennek a szemüvegnek, de sajnos nem láttam.

Amivel vsz sosem tudtam volna együtt élni, hogy a laptop képernyőt, amit szabad szemmel tökéletesen jól látok, ebben a szemüvegben torzítva láttam, az alsó sarkokban már szellemképes is volt.

Itt úgy döntöttem, hogy nem invesztálok napokat egy olyan szemüvegbe, ami olvasni nem kell, laptophoz szintén nem kell, ráadásul kifejezetten rossz, külső monitoron szintén torzít, távolra még úgy, ahogy elmegy, de az egyfókuszúhoz képest az előzőket figyelembe véve egy értelmetlen kompromisszum.

Akkor meg minek vettem? Sima szemüveget mentem csináltatni, de a boltban rábeszéltek, hogy nekem ilyen kell, mert közelre elvileg van minimális dioptriám, ami miatt a távolbalátót le kell vennem olvasáshoz, laptopozáshoz (de olvasószemüvegre egyelőre nincs szükségem). Sajnos buktam rajta, még úgy is, hogy volt megszokási garancia.

Cilinder: ilyen van nekem, kis szellemképet csinál, ami távolra rontja a látásélességet, de jól bemért szemüveggel teljesen kiküszöbölhető.

2023. febr. 26. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Azért van, amit tapasztaltál, mert neked még elég jó a szemed. Ahogy öregszel, idővel már semmilyen távolságban nem látsz élesen, de minden távolságra más dioptria kellene, akkor lesz szükséged a multifokális szemüvegre.
2023. febr. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Lehet, de pont ezért írtam le a tapasztalatomat, mert előfordulhat, hogy rásóznak egy multifokális szemüveget olyanra is, akinél már beindult a korral járó látásromlás, de még nincs igazán szüksége ilyenre. Nekem úgy tűnik, egy ilyen döntés meghozatalához nem árt jól informáltnak lenni. Kell-e egyáltalán, mik a hátrányai (az előnyeit elmondják a boltban is), ha igen, akkor pár eldöntendő paraméter és az is, hogy hol érdemes csináltatni). Talán többet ki lehetett volna hozni az én szemüvegemből is. Remélem, minél később kell nekem ilyen, de munkához vsz akkor is egyfókuszút fogok használni, csak kell optikust keresni, aki megcsinálja. Illetve egy gyártó ígér fejmozgatás és monitoron torzítás mentes multifokálist, ha muszály lesz nekem ilyen, majd arra felé keresgélek.
2023. febr. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!