Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemüvegszéli torzítás. Nem...

Szemüvegszéli torzítás. Nem tudom megszokni...mit lehet tenni ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Volt már olyan, akinek nem sikerült?Találtak rá megoldást optikussal?

2022. máj. 24. 16:42
 1/8 A kérdező kommentje:
Illetve még annyi, hogy létezik, hogy a vastag fekete szemüvegkeretet nem tudom megszokni?
2022. máj. 24. 17:02
 2/8 anonim ***** válasza:
Mindent meg lehet szokni, ha muszáj. A szemüveg mindig torzítani fog valamennyire, mivel bizonyos távolságra van az üveg a szemedtől, ezenkívül a már legtöbbször használt vékonyított műanyag lencsék jobban torzítanak mint az üveg lencsék. Amit tehetsz, hogy olyan keretet választasz ami a legideálisabban helyezkedik el a szemed előtt, és vékonyított műanyag lencse helyet üveglencsét használsz, ezek általában vékonyabbak is mint a műanyag és sokkal időtállóbbak. A vastag fekete keret szerintem csak akkor lehet zavaró, ha a látótérből vesz el a keretvastagság. Néha érdemesebb a praktikumot előtérbe helyezni a divattal szemben. Ha torzításmentes képet akarsz akkor pedig ott van a kontaktlencse, bár annak viselése szerintem több kellemetlenséggel jár mint a szemüvegé.
2022. jún. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Kontaktlencsét nem használhatok szembetegség miatt.


Az a baj, hogy konkrétan éles a kép, de mitnha kiakarná húzni a szemem, bal oldalra torzít a lencse nagyon. Jobb oldalon még használható, de a balnál vhogy nem oké. Persze azt mondják, hogy jó...vkinek biztos, csak az én szememnek nem.

2022. jún. 9. 09:35
 4/8 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Milyen lencsét tettek a szemüvegedbe? Ha olyan érzés mintha húzná a szemed akkor az szerintem a cilindertől van. Van aki hamar hozzászokja, van aki nem. Ha sehogy se tudod megszokni akkor lehetséges, hogy nem jó szögben lett beállítva a lencsén a cilinder, vagy lehet el kellene hagyni, mindkét esetben új lencsét kell csináltatni.
2022. jún. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nincs rajta cylinder.

Egyfókuszú szemüveg.

2022. jún. 9. 12:24
 6/8 A kérdező kommentje:

Sajnos olyannyira nem tudom megszokni, ha nem jó szögben van beállítva a szemüveg fél óra múlva kb rohanok hányni. Meg rámtör a remegés és ájuláshoz közeli érzet. Tényleg mindig próbálkozom...azt is tudom, nem direkt csinálják rosszul, de nálam ilyen reakciót vált ki.:(

Ofotértes szemüveg is ezt csinálta. Magasabban volt a padló, nem jól mérem fel a tárgyak helyzetét stb.

És ezek csak szemüvegben vannak, mert amúgy ha leveszem, akkor csak szimplán homályosan látok, de ilyen nincs.

2022. jún. 9. 12:41
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor érdemes ezzel a problémáddal megkeresnie egy optikust és talán tesz valami használható javaslatot. Ha jól van belőve a szemüveg, a dioptria vagy a cilinder akkor nem okoz ekkora galibát. Lehet pont cilinderes szemüvegre lenne szükséged, bár nekem azzal volt ilyesmi bajom, az is lehet, hogy valamennyivel csökkenteni kellene a dioptriát, és már az is segítene.
2022. jún. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Én is gondoltam rá,hogy visszaveszem a dioptriát, mégha nem is lesz olyan éles.

Mindenképpen kikérem az optikus tanácsát.

Köszi a válaszaidat.

2022. jún. 9. 14:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!