Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaklencse, tapasztalatok?...

Kontaklencse, tapasztalatok? Előnye, hátránya? Ajánlanád másnak?

Figyelt kérdés
2010. szept. 19. 19:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Amikor tanulod hogyan kell ki-berakni az elég nehéz de azért hamar bele lehet jönni. Előnye hogy nem csúszik le mint a szemüveg, nem párásodik, tesizni is könnyen tudsz vele, sokkal jobban látsz benne, nem koszolódik amikor rajtad van...hátránya hogy szúrja a szemed ha nem pislogsz eleget szóval figyelni kell hogy ne száradjon ki, meg kell tisztogatni miután kiveszed, nem aludhatsz csakúgy el benne de attól függ milyen típusú, esőben meg strandon vigyázz hogy ki ne mossa a szemedből a víz...kb ennyi jutott eszembe. De szerintem ezekkel együtt is sokkal jobb mint a szemüveg.
2010. szept. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Első leírt szinte mindent, én is csak ajánlani tudom, sokkal jobb a szemüvegnél.

Nekem még az is tetszik hogy lehet mindenféle színeset kapni belőle és én szoktam pl. lila szemmel rohangálni, nagyon jó.

Hátránya legfeljebb annyi hogy mindig fizetni kell érte.

2010. szept. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Előnye:

- Nem látszik (kivéve a színesek persze).

- Nincs útban, jobb benne mozogni, sportolni.

- A teljes látótérben élesen látsz.

- Élesebben látsz (ez nem mindig igaz, de a korrekció szempontjából előnyös, hogy a lencse a szemeden van, és nem milliméterekkel előtte).


Hátránya:

- Nehezebben lélegzik alatta a szemed (minél jobb oxigénáteresztő-képességűt érdemes venni)

- Drágább mint a szemüveg

- Körülményes berakni és kivenni, ápolni kell (szemüveghez képest)

- Van amiben nem is szabad, de egyikben sem kellemes aludni.

- Érzékeny szeműeknek kényelmetlen.

- Szemszárazságot okozhat.


Úgy írom ezt, hogy sok éven át szemüveges voltam, aztán elegem lett belőle és kontaktlencsére váltottam. Két-három év elteltével visszaváltottam szemüvegre, pont amiatt amiket hátrányokként leírtam. Három hónapja pedig meglézereztettem a szemem.


Én azt mondom, hogy mindenkinek érdemes kipróbálni a kontaktlencsét, de nem biztos, hogy tetszeni fog.

2010. szept. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Nekem már régóta van, a szemüveget nem bírtam megszokni.

Pár éve találtam olyat is, amit ki sem veszek másfél hónapig. Azóta is azt használom. Nem zavar és az ára is kedvezőbb így.

2010. szept. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az igazi, kényelmes lencsét még nem találták fel! Millió apró zűr van vele!

A szemüveggel is!

Lézeres szemműtét! Ha műthető! Az a tuti! Életed végéig megszabadulsz minden ilyen problémától!

Kicsit drága, asszem most 150 ropinál jár az ára. Per szem!

2010. szept. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!!!

Meg fogom műttetni a szemem, de majd csak 4 év múlva, mert most csak 14 vok.

2010. szept. 28. 17:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!