Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mennyibe kerül a kontaktlencse...

Mennyibe kerül a kontaktlencse és egyéb költségei? Havonta mennyi ez a kiadás?

Figyelt kérdés
Szemüveges vagyok, nagyon régóta. Gondolkozom a kontatlencsén, mert a kisfiam 1 éves és folyamatosan sikerül leütnie rólam. Még nem hordtam kontaktlencsét, de talán ez jelenthetne megoldást a problémámra. Nehéz megszokni? Sok a nyűg vele? Mennyi ennek a költsége? Köszi a válaszokat!
2010. szept. 21. 13:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én kb. 5 éve hordok k.lencsét. Megszokni nem volt nehéz, a ki-, és berakás volt az elején nyűgös.

A költsége meg függ: márka, típus(napi, havi, éves), stb. és ott vannak még az ápoló folyadékok, ha szárad tőle a szemed, akkor szemcsepp.

Én havi lencsét használok, ára 3 hónapra (azt hiszem ennyi a legkisebb kiszerelés)kb. 7500ft + folyadék, ami olyan 3500ft és 3 hónapig elég. Össz:11000ft./3 hónap.

A napi lencsék drágábbak.

Ha éves szinten nézzük, nem egy kis összeg, de nekem megéri, ha meg egyszer "beáll" a szemem és nem romlik tovább, akkor megyek megműttetni. :D

2010. szept. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok.

Azt elfelejtettem még írni, hogy ha esetleg a napit választod, akkor folyadék nem kell, reggel beteszed, este meg megy a kukába. Én kb. egy hónapig használtam, az biztos, hogy nincs vele annyi macera, de anyagilag nem bírtam. :D

Ja és a lencséimet, már lassan 2 éve a netről rendelem. Az optikában ahová jártam kb. 2x annyiba került minden. Így sokkal jobban megéri, félévente meg elmegyek egy szakrendelésre és megnézetem a szemem, hogy nem romlott e.

2010. szept. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
24%

Legnagyobb folyadék 700 ft a Rossmannban. Kitart vagy 3-4 hónapig.

Kontaktlencse sokféle van, az enyém 5000 ft 3 hónapra. Túl szoktam hordani néha fél évig is elvagyok vele. Érezni lehet ha már kiszárad, akkor szükséges csak cserélni.

Lehet lencséket rendelni külföldről ahol megkaphatod féláron is akár, pl. éves színes lencsét vettem utoljára 4000 ft-ért. Nálunk ilyet 23ezerért akartak beszerezni nekem. Nem mindegy hol veszed. De neten rendelve mindig olcsóbb mintha optikusnál vennéd.


Baj nincs vele, reggel berakod, este kiveszed és megtisztítod.

Eleinte 1-2 hétig nehéz berakni kivenni, de megszokod és utána 10mp alatt megvan az egész művelet. Sokkal jobb mint a szemüveg.

2010. szept. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. időközben én is rákerestem a lencsékre, árakra stb. úgy gondolom először elmennék egy optikába és ott megnézetném a szemem, és megrendelném a lencsét. úgy tudom, hogy ott segítenek az első berakásoknál, meghát kitudja, hogy melyiket bírja meg a szemem. aztán majd netről rendelném, ha az úgy olcsóbb. egyébként melyik oldalakról érdemes rendelni?
2010. szept. 21. 21:20
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Mindenképpen kontaktológusnál, vagy szemész kontaktológusnál kezdd a procedúrát, mert a szemüveg és a kontaktlencse eltér/eltérhet dioptriában. [link]


A túlhordást semmiképpen se tedd meg, mert nem véletlenül van megadva a hordási ideje a lencséknek. Ne játssz ezzel, mert komoly problémákat okozhatsz magadnak. Nekem havi lencsém van lötyivel együtt szoktam venni és félévre 10.000Ft kb.

2010. szept. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

3 hónapja hordok lencsét és nekem nagyon bevállt. Az elején kicsit nehéz volt megszokni, de egy hét után már minden könnyedén ment. Nekem olyan lencsém van, amit akár le sem kell venni, mert lehet benne aludni. Igaz ezt annyira nem tanácsolják, jobb, ha leveszed, de ha nincs rá lehetőséged, vagy elfelejted levenni, akkor nem történik semmi. 3 havi lencse kerül 11ezerbe+ a folyedék 3ezer körül.

3. válaszadó, honnét rendeltél külföldről színes lencsét?

2010. szept. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!