Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemproblémás emberek, most...

Szemproblémás emberek, most hozzátok szólok! Inkább kontaktlencse vagy szemüveg?

Figyelt kérdés

Akik a szemüveget választják: miért?

Akik a kontaktlencsét szimpatizálják: miért?



2022. nov. 25. 19:26
A kérdező szavazást indított:
kontaktlencse
szemüveg
17 szavazat
 1/4 anonim válasza:
Kb. 7 éve vagyok kontaktlencsés, és előtte 8 éven át voltam szemüveges. Én nem szerettem a szemüveget, mert zavart a sportban, és kényelmetlen volt sok eseben. Először napi kontaktlencsét használtam, az a legegyszerűbb, mivel reggel beteszed, este kidobod. Nagyon lágy lencse, nem érzed semmenyire, hogy a szemeden lenne, imádtam, de elég drága. Ezután váltottam két hetire, ami nekem nem vált be, sokszor idő előtt ki kellett dobni, mert törte a szemem. Az optikusom a havi lencse ötletét elvetette, de ennek ellenére kibróbáltam és már 3 éve ezt használom, semmi gondom ninncs vele. Fontos a folyadék minősége is. Air Optix plus HydraGlyde-ot használok, a gyártó az Alcon. És ugyanettől a gyártótól használtam a napit is. Más márkát is próbáltam, de nekem ez a nagybetűs kontaktlencse, többi nekem nem igazán jött be. Ha a megfelelő lencsét választod, tényleg olyan, mintha nem lenne a szemeden semmi, és a tökéletes látás garantált. A betanulás sokaknál nehézkes, nekem 2 óra volt, de nem szabad elkeseredni, ha nem megy, bele kell jönni. Azóta néha szoktam csak szemüvegbe lenni, kontaktlencse után borzalmas, egyszerűen nem bírom elviselni. Úgyhogy abszolút kontaktlencse párti vagyok, és a párom is az én hatásomra váltott erre, ő sem bánta meg. Jó tanács: ha a lencsét választod, legyen mellette szemüveged, mert vannak helyzetek, amikor valami miatt nem esik jól, vagy szárazabb a szemed, és akkor én is inkább szemüveget hordok aznap (félévente 1-2x ha előfordul)
2022. nov. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Érzékeny a szemem, sokszor begyullad, ezért én maradok a szemüvegnél.
2022. nov. 26. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Érzékeny a szemem, ezért szemüveg.


Néha kellemetlen, meg amikor itthon hagyom, nem látok és fáj a fejem, de amúgy oké.

2022. nov. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kiskorom óta szemüveges voltam/vagyok, és kényelmetlen a viselése. Értsd.: állondóan lecsuszik az orromról, ha véletlen hozzáérek koszos lesz és alig látok vele, a perifériás látásnál úgye homályos, ami zavar, bepárásodik. A kontakat lencse sokkal kényelmesebb számomra, nyilván annak is megvan a hátránya, de inkább az, mint a szemüveg.
2022. nov. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!