Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencsét viselők,...

Kontaktlencsét viselők, adnátok tanácsot?

Figyelt kérdés

Kontaktlencsét szeretnék. Elmentem egy optikába, megvizsgáltak, kaptam egy havi lencsét (pont azért mentem oda, mert ott az első havi-lencse benne van az árban). Csakhogy olyan drága lencsét kaptam, amit nem engedhetek meg magamnak (negyedévente 20.000). Mielőtt elmentem, tájékozódtam itt a neten meg ismerősök körében, és az tapasztaltam, hogy ennyiből a féléves mennyiség is kijön a többségnek. Ráadásul nem hiszem, hogy komplikált eset lennék, 0,5 dioptria mindkét szememre. CooperVision márkájú amit kaptam. A VIZSGÁLAT EREDMÉNYÉRŐL ÍRÁSOS EREDMÉNYT NEM KAPTAM, gondolom így biztosítják, hogy oda menjek vissza megrendelni a lencsét. Ez szabályos így? Ha meg is rendelem az első lencsémet ebben az optikában a dobozában benne lesznek a rám vonatkozó kritériumok ami alapján már tudok netről olcsóbban rendelni vagy esetleg más olcsóbb márkát kipróbálni?

Köszönöm a válaszokat!


2010. okt. 2. 08:33
 1/5 anonim ***** válasza:
ha tudod a dioptriádat és a görbületet a szemednek akk nyugodtan rendelhetsz netröl. nemkell semmi igazolást mutatni.nekem boltban 3 havi lencse7900 ft ba kerülne, itt netröl 5000 ért meg lehet venni.én a www.lencsek.hu ról szoktam rendelni
2010. okt. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sajnos pont az a baj, hogy csak a szükséges dioptriát tudom, így azt hiszem az elsőt mindenképpen tőlük kell megvennem.
2010. okt. 2. 10:17
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én sem kaptam soha írásos eredményt, és nekem is rohadt sok volt míg optikában rendeltem a lencsét. lencse + folyadék + bejárás, stb., már ott jártam, hogy 25000ft. Aztán csak poénból rákerestem a neten és lám...lehet rendelni. Én is attól féltem ,hogy kell valami igazolás róla, de nem. Már lassan 2 éve rendelek netről, kb. a harmadát fizetem és legalább házhoz hozzák. :D

Azt tudom még tanácsolni, hogy ha még nem fizetted ki a teljes árat, csak a vizsgálat + ez a próbalencse, akkor hagyd ott őket és menj el egy szakrendelésre. Mondd, hogy mit szeretnél, írjanak egy papírt róla, és tudni fogod az adataidat. Ha meg már nem léphetsz vissza, akkor sajnos most ezt ki kell fizetni, de legközelebb már rendelhetsz a netről, mert a dobozon rajta van a görbület is.

Sok sikert hozzá, üdv.

2010. okt. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Te írtad, hogy mindkét szemed -0.5-ös, a göbölet pedig (99%, hogy) 8.6-os, szóval ezek alapján már te is tudsz rendelni a neten.
2010. okt. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
miért 99% h 8.6 a görbülete? nekem pl 8.3 egyszer külföldön voltam és nem vittem pótlencsét és elszakadt ami volt. mennem kellett optikába 1db lencséért és 8.4 es görbületü volt csak nekik. hát alig vártam h kiszedjem annyira rossz volt. lehet h nincs köze ennek a görbületnek de mivel azóta és az elött se volt ilyen gondom én annak tulajdonitottam
2010. okt. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!