Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Magas szemnyomás?

Magas szemnyomás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Novemberbe diagnosztizáltak Zöldhályogot a pesti Semmelweis szemészeti klinikán. Nagy Zoltán Zsolt professzor követi nyomon az eseményeket. Akkor még nem kaptam szemcseppet mert pont határértéken voltam (21). Január második felében fájt főleg a bal szemem, nyomó, érzést éreztem benne. Itt helyben megmérettem a nyomást, akkor volt a balban 25 fél a jobban pedig 22 fél. Rá egy hétre szintén helyben egy kontroll mérés történt. akkor 21-19 volt ha jó emlékszem, de javasolták, hogy menjek vissza Pestre. Na aki járt már ott az tudja, hogy az időpont osztás az hónapok, ne de szerencsémre, meg egy kis mázlival kaptam egy hét múlva időpontot, ami Január 31.én volt. Szemem addigra már nem annyira fájt, nyomásérték 18-18 volt de már kaptam ezt a CUSIMOLOL szemcseppet. Reggel-este 1-1 csepp szemenként, használom is, de időről időre vissza visszajön a szemembe a tompa fájdalomérzet. Kézzel óvatosan megnyomva amikor magasabb volt, az érezhető volt főleg a balban, de most nem érzem olyan keménynek a szemeimet mint akkor. Persze tudom, hogy nem ez a módja a vizsgálatnak, na de mégis. Szemüveg lett cserélve azóta, használom is. Április 11.-ére van időpontom vissza a professzorhoz, ami még egy szűk hónap. a szemcsepp tájékoztatója is azt írja hogy 1-1 csepp reggel, este. Lehet ezt panasz esetén napközben is? Nem merek eltérni a leírtaktól. Valakinek valami véleménye, vagy tapasztalata? Agyhalottak kíméljenek az okoskodással. Köszi!



2023. márc. 12. 20:46
 1/7 anonim ***** válasza:
64%

Hát figyu, inkább egy patikában kérdezz rá erre, nehogy nagyobb baj legyen. Vagy az orvostól telefonon, emailben, valahogy.


Nekem is kellett szemnyomascsokkentot szednem, retina műtétem volt... De nem mertem többet bevenni.. Nekem tablettát irtak fel akkor, nem cseppet, és nekem is fajdogalt napközben a szemgolyom.

2023. márc. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jaj meg szerettem volna én csomó mindent kérezni anno, csak mikor bent voltam, pont akkor hívták el egy sürgős műtéthez, mert valami baleset volt. Telefont, meg még az asszisztensek sem veszik fel. 2 napig kell hívni csak az írnokokat, professzort meg el sem lehet érni sajnos. Mind1 nem csöpögtetek többet az előírtnál. Áprilisba viszek egy 3 oldalas listát a kérdéseimmel, és akkor nincs ez. Köszi a reagálást, ment a pipa.
2023. márc. 12. 21:10
 3/7 anonim ***** válasza:
45%
Jobbulast. Egyébként én egy Algoflexet vettem be ilyenkor, amikor fájt a szemem, és még nem volt ott az esti tabletta ideje. Első voltam.
2023. márc. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem a fájdalom az elviselhetetlen, inkább a tudat, hogy valami nincs rendben, ez bosszant.
2023. márc. 12. 21:33
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen én is így voltam vele. De nyugodtabb voltam úgy, hogy nem fáj. És x idő után el is múlt a magas nyomás teljesen halistennek.
2023. márc. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
63%
Érdekes, nekem eddig minden vizsgálatnál 21-22-t mértek és a doki azt mondta, hogy nem meri rásütni erre, hogy zöldhályog, a látótér vizsgálatok alapján sem. Hány látótér-vizsgálaton voltál? Mert nem mindig alakul ki magas szemnyomás mellett zöldhályog, és nem minden zöldhályognál van magas szemnyomás, szóval ez pusztán nyomásméréssel nem diagnosztizálható. De én magánba járok.
2023. márc. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Persze voltam látótéren, meg OCT-n kétszer is. Most a kontrollnál is lesz egy látóterezésem. Édesapám is Glaukómás, valaki milliókat örököl, én betegséget. Nyílt zugú Zöld hályog van mindkettőnknél
2023. márc. 12. 23:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!