Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szerintetek a fényre sötétedő,...

Szerintetek a fényre sötétedő, zöld színű lencsék jók lehetnek? Gondolkodom egy ilyenen, de nem tudom, jók e!

Figyelt kérdés

2023. ápr. 6. 08:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia,- mindenképpen jòk! Ofotert-ban làttam ilyent.
2023. ápr. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nem jók, fenyérzékeny lesz tőle a szemed
2023. ápr. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Csak akkor jok, ha UV vedelemmel is rendelkeznek a lencsek. Ha nem, akkor a szemed azt hiszi, hogy vedve van, a sotet uveg mogott kitagulnak a pupillak, es tobb UV sugarat kapnak, mint a lencse nelkul. Az UV vedelmet pedig ne annak alapjan hidd el, hogy ra van irva, mert nagyon sok a kinai hamisitvany.
2023. ápr. 13. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
44%

#3: a legolcsóbb kínai napszemüveg is UV szűrős.

De amúgy legjobb, ha nem hordasz ilyen szemüvegeket, a szemnek szüksége van a természetes fényre, annak minden összetevőjével együtt.

Ha meg pl.nappal szemben kell vezetned, vegyél fel egy normál napszemüveget. (vagy dioptriásat, ha az kell)

2023. ápr. 13. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Paczalos István ***** válasza:
Én vezetéshez használtam polarizált Harley Davidson pilótaszemüveget, de addig, míg szemüveg nélkül 800km után se voltam fáradt, szemüveggel 450-500km után a fejem szét akart menni, és olyan voltam, mint akit ronggyal becsavart téglával csaptak volna tarkón..
2023. ápr. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!