Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha nem megyek a megrendelt...

Ha nem megyek a megrendelt szemüvegemért az ofotértbe, akkor utánamküldik és kifizettetik? Mert lehet nem tudják eladni és tudják a nevem, címem. Viszont 5 ezer előleget kifizettem.

Figyelt kérdés
Meg vissza kéne mennem üzemorvoshoz, de nem tudom ha nem megyek vissza egy hónap után, akkor gond lenne e. Mer nincs manim kiváltani a szemcsit.
2010. okt. 12. 00:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak felhívnak, hogy elkészült a szemüveg :)

Feltételezve hátha csak elfelejtetted.

2010. okt. 12. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

novemberben nem tudod elhozni?

szólj nekik, hogy kicsit később mennél érte. amúgy biztosan nem küldik utánad.

2010. okt. 12. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
71%

Hogyan tudnák másnak eladni azt a szemüveget, amit a te szemedre csináltattál?!...


Nem értem : ha nincs pénzed szemüvegre, akkor miért csináltatsz szemüveget???... (Elkészítés előtt láthattad az árát, nem utólag tudod meg.)

2010. okt. 12. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem küldik utánad, ezért kérik az előleget. Az előleged elveszted ha nem váltod ki a szemüveget.
2010. okt. 12. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Mivel csak a lencse teljesen személyre szabott, egyedi darab, ezért kellett kifizetned az előleget. A keretet meg eladják másnak. Talán felhívnak egyszer, hogy mikor mész érte, de nem biztos. Ha meg később ki tudod váltani akkor kérdezd meg, hogy ez megoldható-e. A legrosszabb esetben is csak a lencsék árát bukod.
2010. okt. 12. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

nem is az a lényeg, hogy ők utánamküldik e, hanem az, hogy az üzemorvos mondta menjek vissza egy hónapon belül, jövőhéten lesz majdnem hat hete, és ha üzemdokihoz nem megyek vissza nem tudom gond lenne e,

ha 5 ezrem elveszik vigye a fene, de akkor legalább megmaradna a maradék 33 ezer, mait a szemcsiért fizetnem kéne.

amúgy másnak is van kettő és feles szeme szerintem, de a keretet el tudják adni, így is megmaradt nekik a szemüveg, és jól jártak az 5 ezerrel.

2010. okt. 13. 00:03
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Laikusként nem érthetsz hozzá, de higgyél nekem, hogy a lencse totál személyre szabott, csakis egy valaki viselheti azokkal a beállításokkal. Tudom, mert valamennyire belekóstoltam az optikába.

A másik pedig, hogy az üzemorvos kérte, hogy menj vissza.. Na itt kezdődnek a gondok. Ha a munkahelyeden kérték a szemvizsgálatot és ki is írták Neked a szemüveget akkor viselned kell, nincs apelláta! Nem dolgozhatsz szemüveg nélkül ha már egyszer kiírták és szükséged is van rá. Az üzemorvoshoz pedig menj vissza és mondd meg neki, hogy drágának tartod a szemüveget, remélhetőleg a munkahelyed besegít megvenni egy olcsóbbat, de azt majd hordanod is kell. Vigyázz a szemedre, sokkal rosszabbul jársz ha nem hordod és tovább romlik a látásod.

2010. okt. 15. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
nekem szemüveggel nem javult a szemem, inkább zavar
2010. okt. 15. 22:46
 9/16 anonim ***** válasza:

Akkor nem lettél jól kivizsgálva. Nekem egy "nagyüzemi" szemvizsgálatom volt rendelőben, de úgy elszúrták ahogy csak lehet, még romlott is a látásom. Ott vegyél szemüveget ahol helyben orvosok szemvizsgálatot végeznek -ide is beutaló kell és a vizsgálat szemüveg vásárláshoz kötött- ott egészen biztosan meg tudják mondani milyen szemüveg kell Neked. Vannak olcsóbbak is, de ugyanolyan ellátásban lesz részed, mint annak aki drágább szemcsit választ, mivel minden vevő fontos. Nem tudom merre laksz, de pl egy Papp optikába vagy egy ehhez hasonló üzletbe menj ahol szakemberek állnak rendelkezésedre.

Nekem a szemüvegemből és pár perces élettörténetemből rájöttek arra, hogy rossz a szemüvegem és kockáztatom a szemem világát azzal, hogy nincs megfelelő lencsém. Pedig szemüveg nélkül már lassan jobban látok, mint vele. Távolra sehogy..

Szóval próbáld meg a munkáltatóddal megbeszélni, hogy szálljanak bele a keret árába és közben menj el érdeklődni valamerre milyen szemüvegre -lencsére- lenne szükséged.

Minden jót)

2010. okt. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Már megrendeltem, ma mentem érte, de kaptam számlát.

Hát megvizsgálták a szemem helybe. Én is meséltem hogy már kicsi koromban rossz volt egyik szemem, kiderült h nem azért nem tudok olvasni szemüvegben, mert romlott, hanem mert túl erős volt. Amúgy ezelőtt SZTK-ban voltam, most meg optikusnál, Zalaegerszegen az ofotértben csináltattam. Fura most hogy az orrom mindkét oldalát látom egyszerre :) mert a jobb szemem totál helyettesíti a balt is, elnyomja. Olyan ez mint vakoknál a hallás :)

Az agyam átállt, én sose láttam tisztán, csak akkor tűnik fel, hogy homályosan látok, ha letakarom a jobb szemem,

és mivel rossz, ezért hiába nyitom ki a szemem, azt a szememet nem használom. De nem tudni mitől lett rossz és mi a baja. De régen azt mondták nekem, hogy nem érdemes lencsét hordanom, mert egy pár lencse az egyforma dioptriás, nekem meg különbözőre van szükségem. Amúgy is érzékeny lenne a lencsére a szemem, nem tudnék nyúlkálni benne. A szemüvegnél meg hiába távollátó, zavar h alul meg oldalt kilátok, közlekedni nem tudnék benne. Most azt mondták, hogy jobb nem lesz a szemem soha, maximum rosszabb, mert 7 éves korig fejlődik ki a látás, és addig le kellett volna ragasztani a szemem, de hát olyan 6 éves korom körül vizsgálták először oviban.

2010. okt. 16. 12:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!