Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Retinaleválásos műtét?

Retinaleválásos műtét?

Figyelt kérdés
Volt már valakinek? Mennyire kockázatos? Felépülési idő?

2023. júl. 17. 14:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mar 2x is volt egy éven belül, évekkel ezelőtt. Jól látok azóta halistennek.


2x 8 hét volt a betegállomány vele. Kockázatos műtét sajnos, de elkerülhetetlen.

2023. júl. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
neked menynir evolt súlyos mikor műtéthez kerültél?
2023. júl. 17. 14:34
 3/18 A kérdező kommentje:
hány éves vagy?
2023. júl. 17. 14:34
 4/18 anonim ***** válasza:

Súlyos volt. Azonnali műtét kellett, de a 3.napon lettem műtve az Uzsoki Kórházban. Akkor voltam 44 éves.


Több kb velem egykorú sorstarsammal összebaratkoztam ott akkor és azóta mindenki jól van és teljes életet élünk.


Nálad mi történt?


Nálam "csak" sima retinalevalas volt. Okát nem tudjuk. Tehát nem daganat vagy melanoma miatt vált le, csak ennyit tudunk.

2023. júl. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Nem nálam. Anyukám kb 3 napja vette észre hogy kissé homáloysan lát. Ma tudott elemnni kh-ba szemészetre. azt mondták hogy holnap reggel 8ra mennie kell Szegedre. gondolom műtét


49 éves, alapabetegség nincsen. nem tudom menyire súlyos.

2023. júl. 17. 14:41
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Igen műtét lesz. Nagy műtétnek számít, de mondd meg neki nyugodtan, hogy nagyon jó eredményekkel tudják műteni!


Lásd az én esetemben is, pedig kétszer is levalt ugyanaz.


Nagyon sírtam és nagyon el voltam keseredve, de halistennek minden remekül alakult.


Drukkolok anyukádnak. ❤️❤️

2023. júl. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Mennyi idő a mütet ? Neked csak az egyik szemedet műtötték?


Mennyi jdeig kellett utana kh-ba legyel?

2023. júl. 17. 14:46
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszi❤️❤️
2023. júl. 17. 14:46
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként úgy hívják ezt a műtétet, hogy vitrectomia. Neki ne mutasd meg, mert rettenetesen ijesztő ami a neten van.. És tényleg nem is kellemes. (nem a fájdalom miatt, hanem maga az eljárás).


De ez a műtét lesz neki is.


Meg annyi hogy utána a szemgolyó folyadékot pótolni kell a műtét után. 3 fele dologgal pótolják. Levegő, olaj, vagy gáz.


Ezt a műtétet végző orvos dönti el.


Ha levegő vagy olaj töltés lesz, akkor azon keresztül látni fog a műtét után.


De ha gáz, akkor kb 6-8 hét alatt fokozatosan fog visszatérni a látása, mert a gáz nem átlátszó.


Nekem gáz volt és az első hetekben abszolút semmit nem láttam azzal a szememmel. Meg soha életemben nem sírtam annyit mint akkoriban.


De tényleg felszívodott és tökéletes a látásom. 👍

2023. júl. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Maga a műtét nekem egy és negyed óra volt.


Mivel közel lakom a kórházhoz, engem délután hazaengedtek. Másnap reggel 7-re vissza kellett mennem kontrollra.


Akik távolról jöttek és nem volt probléma, ők egy éjszakát töltöttek bent csak.


Igen, csak az egyik szememet.

2023. júl. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!