Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Retinaleválásos műtét?

Retinaleválásos műtét?

Figyelt kérdés
Volt már valakinek? Mennyire kockázatos? Felépülési idő?

2023. júl. 17. 14:12
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Értem
2023. júl. 17. 14:56
 12/18 A kérdező kommentje:

Mennyi idő telt el akozott hogy felfedezted magadon a betegséget , és a műtet időpontja kozott?


Nagyon köszi ❤️❤️

2023. júl. 17. 14:57
 13/18 anonim ***** válasza:

Vasárnap délután vettem észre, hogy valami nem stimmel.


Hétfőn reggel azonnal a szemészeten kezdtem. Ő azonnal atkuldott a kórházba a sürgősségire.


Hétfőn megvizsgált, és szerdán műtött. Tehát ha úgy vesszük, észleléstol kezdve a 3. napon.

2023. júl. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
értem. ez kb olyan mint anyunak. anyu még szombaton délelőtt vezetett is
2023. júl. 17. 15:01
 15/18 anonim ***** válasza:

Ne emelgessen, ne hajolgasson, és ne idegeskedjen, mondd meg neki.


Minden rendben lesz, csak be kell tartani az orvos utasításait. Fantasztikus amit a szemészet manapság már tud.

2023. júl. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Igen, 3-4 napon belül szoktak ezt műteni.


Ez azért fontos, mert a retinalevalas során az idegvegzidesek meg eddig élnek, utána már necces a látást visszaállitani.

2023. júl. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
mennyi ideig nem érhette napsugárzás, víz stb? a szemet?
2023. júl. 17. 15:05
 18/18 anonim ***** válasza:

Egy ilyen fél "tojást" ragasztottak a szememre. Az napokig volt rajta. Talán 6-7 napig. Addig nem érte víz. Utána se nagyon mertem..


Napszemüvegben jártam egy ideig. Nekem a műtét előtt kapott injekciótol két hétig kék zöld lila volt a szemem, úgy néztem ki, mint akit összevertek.


De a két műtött tarsamnak egyáltalán nem lilult be. Úgy tűnik, én érzékenyebb vagyok erre.


Napot vizet pár hétig biztosan kerülni kell.

2023. júl. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!