Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyermeknevelés retinaleválás...

Gyermeknevelés retinaleválás műtét után?

Figyelt kérdés

Tavaly műtöttek. Igaz még nincs gyerekem, de tervezzük. Veszélyeztetett terhes leszek, császároznak majd. Nem végezhetek fizikai munkát, tehát nem terhelhetem/erőltethetem magam. A kérdésem az lenne, hogy mégis hogy oldjam meg a nagy baba emelgetését? Tudom hogy megerőltető lenne azért egy bizonyos súly és idő után, de a látásomat nem akarom elveszíteni. (még akkor is szakad a retinám ha nem erőlködök, szerintem ilyen gyengék a szöveteim)

Kérlek aki járt már ilyen cipőben segítsen nekem!



2017. ápr. 28. 15:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Konkrétan nem tudok válaszolni, de az egyik ismerősömnek 2 gyereke született azután, hogy retinaátültetése volt, és nem lett semmi baja.
2017. ápr. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Milyen szerencseje van, jo eheszseget neki, koszonom a valaszt!
2017. ápr. 28. 20:06
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem több ROP-os ügyfelem van és volt, illetve egyéb szembetegek is. NEm indokol veszélyeztetett terhességet, csak a császármetszés lehet indokolt. ÉS a boltból is hazaviszel 4-5 kilót, a baba se lesz tilos.

NAgyobb súly hirtelen emelése nem javasolt.

2017. ápr. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nekem mindket szememmel baj volt, most is hol ezt es hol azt kell lezerezni, nekem ezt mondta a professzorasszony,amit el is hiszek.

Koszonom a valaszt!

2017. ápr. 28. 22:47
 5/6 anonim ***** válasza:

Eleinte nehez a baba de aztan hozza erosodsz. Nekem eleg komoly gerincproblemam volt. Most 8 kg a baba es siman cipelem gyalog. En eleinte minden emelest ugy csinaltam, hogy térdbol probaltam emelni, nem derekbol vagy karbol. Minden emeles elott majd allj kenyelmes stabil pozba, es terdbol emeld a sulyt. Legzessel is segithetsz. Szerintem csak hirtelen emelni nem szabad, szep lassan igen. Aztan egy ido utan maximum nem cipeled. Sosem ertettem mikor az ovodas gyerek log mint a majom az anyjan. En ovodas koromban nem igenyeltem.

Tudod vannak toloszekes, mankos, vegtagjukban lebenult anyak is, nekik is sikerul valahogy.

2017. ápr. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hat en sem akarom hogy ovodasan is a nyakamban legyen, amugy sem lesz sok segitsegem. Koszonom!
2017. ápr. 29. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!