Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ofotértban, mostanában (23.10....

Ofotértban, mostanában (23.10.22.), mennyibe kerül a multifokális lencse?

Figyelt kérdés

Szeretnék új szemüveget készíttetni, de erre nem találok választ. Tudom, ez változik a dioptriától, bevonatoktól, stb. De azért adna egy viszonyítást, ha elmesélnétek, mennyiért készült mostanában számotokra.

Fényre sötétedő verzióra van igényem. A karcolásmentes, tükröződésmentes bevonat, hol jár hozzá, hol felszámolják. A keret ára szintén egyedi. Kinéztem néhányat persze. A hozzávetőleges végső árat szeretném kiszámolni, mire számítsak.

-50%-os kuponom is van a lencsére, de akció keretében is adnak a multifokálisra 45%-ot. 🙂👌

A szemészeti vizsgálat jelenleg ingyenes 🙂👌, ha utána rendelek szemüveget. Amennyiben nem, úgy 7000 Ft. Ezért szeretném tudni, mennyire számítsak, ne keljen feleslegesen kifizetnem, ha túl költséges árajánlatot adnak.



2023. okt. 22. 21:16
 1/6 A kérdező kommentje:

Sajnálatos, hogy senki nem szólt hozzá, pedig hasznos lett volna számomra.


Most voltam az Ofotértban. Az általam 2017 óta használt mulifokális, azaz progresszív szemüveglencse típus még mindig kapható volt. Mivel ez bevált ajánlatos ugyanazt alkalmazni az új szemüveg esetében is. (Ezenkívül persze számtalan lencsetípus létezik még.) Az enyém egy jobb minőség volt, ill. továbbra is ez a típus lesz.

- Műanyag, Integrált dupla felületkialakítású progresszív

- UV 400 nm szűrő

- fényresötétedő (barna)

- extra felületkeményítés

- porlepergető réteg

- pára és vízlepergető réteg

- többrétegű antireflex bevonat

- zsír és olajtaszító hatás

- kékfényszűrő bevonat


2017-es kedvezmény nélküli lencseár: 𝟭𝟱𝟱.𝟬𝟬𝟬.- 𝗙𝘁

kedvezményes lencseár: 𝟭𝟬𝟵.𝟬𝟬𝟬.- 𝗙𝘁 volt

2023 októberi (mostani) kedvezmény nélküli lencseár: 𝟮𝟭𝟴.𝟰𝟬𝟬.- 𝗙𝘁

kedvezményes lencseár: (50% kuponnal) 𝟭𝟬𝟵.𝟮𝟬𝟬.- 𝗙𝘁 volt

Szemészeti vizsgálta ingyenes volt, ahogy hirdették.


𝗡𝗮𝗴𝘆𝗼𝗻 𝗱𝗶́𝗷𝗮𝘇𝗼𝗺, 𝗵𝗼𝗴𝘆 𝗮𝘇 𝗶𝗻𝗳𝗹𝗮́𝗰𝗶𝗼́ 𝗲𝗹𝗹𝗲𝗻𝗲́𝗿𝗲, (𝗸𝗲𝗱𝘃𝗲𝘇𝗺𝗲́𝗻𝘆𝗸𝘂𝗽𝗼𝗻𝗼𝗸𝗸𝗮𝗹) 𝗹𝗲́𝗻𝘆𝗲𝗴𝗲́𝗯𝗲𝗻 𝘂𝗴𝘆𝗮𝗻𝗮𝘇𝗼𝗻 𝗮𝘇 𝗮́𝗿𝗼𝗻 𝘁𝘂𝗱𝗼𝗸 𝘃𝗮́𝘀𝗮́𝗿𝗼𝗹𝗻𝗶 𝗮𝘇 𝗢𝗳𝗼𝘁𝗲́𝗿𝘁𝗯𝗲𝗻 𝘀𝘇𝗲𝗺𝘂̈𝘃𝗲𝗴𝗲𝗸𝗲𝘁, 𝗺𝗶𝗻𝘁 𝗵𝗮𝘁 𝗲́𝘃𝗲!


2017-ben kaptam a vásárlás után egy 24.000.- forintos ajándékkupont, amit egyből felhasználtam egy olvasószemüvegre, amely lényegében ingyenes volt számomra.

Most 2023-ban kapni fogok egy 28.000.- forintos ajándékkupont (már be is olvasták a vonalkódját a számlához), amit ismét felhasználok egy olvasószemüveg késztésére! (de most nem rendelésnél, hanem átvételnél kapom meg, így akkor tudom megrendelni az olvasószemüveget)



A szemüvegkeretválasztásom most kicsit költségesebbre sikerült, mint hat éve. Egy sportos O'Neil fém keretet választottam. Ez 10.000.- forinttal drágább az előzőnél. Természetesen, olcsóbbak és drágábbak is vannak, ez feslő-közép árfekvés szerintem.

Olvasószemüvegkeretnek bevált a félkeretes vagy keretnélküli, olcsóbb típus. Ezt fogom keresni kiválasztásnál ismét.


Remélem, kérdésemmel és leírásommal segíthetek majd másoknak!


Ui: előző szemüvegkerethez járt egy keménytok, a mostani O'Neil-hoz csak szövettok (szütyő) jár és egy törlőkendő. Örültem volna, ha ennyi pénzért adtak volna egy ajándék O'Neil szemüvegtokot. (ahogy elnézem a neten, nem létezik O'Neil keménytok egyáltalán) Jómagam egy Harry Potter Gryffindor keménytokot + törlőkendőt használok, melyet karácsonyra kaptam a családtól. 🤓😉

2023. okt. 26. 16:20
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát én most jutottam el ide, de örülök hogy megoldódott :D
2023. okt. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nekem ez lesz a karácsonyi és egyben születésnapi ajándékom idén! (most pedig nadrágszíj összehúzás van ebben a hónapban)
2023. okt. 29. 11:40
 4/6 A kérdező kommentje:
Az érdekes, hogy semelyik szemüveges cégnél nincsenek megadva még tájékoztató jelleggel sem a lencseárak. Egyetlen egy netes webshop oldalt találtam (külföldi cég magyar nyelvű oldala), ahol fel voltak tüntetve az árak. Ott 150.000-től 800.000-ig vannak a lencsék párja. :-o Az ofotértban dolgozó hölgyek szerint nem is annyira elrugaszkodott árak ezek, hiszen az extra tulajdonságokkal felruházott lencsék reálisnak mondhatók ilyen árakon is. :-o
2023. okt. 29. 11:48
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Köszi a kérdést és a választ! Nekem is most aktuális az ötvenhez közeledve az olvasószemüveg illetve a progresszív szemüveg készítés.

Azt megkérdezhetem, honnan van az 50 százalékos kupon, hol lehet ilyet szerezni?

nov. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hello!

A kupont postai úton kapta nejem az ofotérttől, mint régi vásárló. Több kupon volt benne különböző szemüvegekhez. Mindegyikhez más más kedvezménnyel. Csak a multira volt 50%, a többire kevesebb. Mivel átruházható, én használtam fel ezt az egyet. Kiderült, én azért nem kaptam, mert még a régi lakcímünk szerepelt a gépükbe, oda küldték. Vagyis én is kaptam volna.

Mindketten évekkel ezelőtt vásároltunk az ofotértben, tehát nem szükséges friss vásárlás a kuponhoz.

nov. 15. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!