Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szerinted a làtò szememen...

Szerinted a làtò szememen amire 15% látok lehet javítani.? (Azt tudom hogy a balon nem mert ott levált a retina) mit gondolsz az orvos véleményéről? Súlyos e az állapotom?

Figyelt kérdés

Születési idő 2000.02.24


Írtam egy orvosnak és jött válasz rá megmutatom mit írtam és mit válaszolt az orvos!

Fog még a látásom javulni a bal szememen? A jobb szememmel mit lehetne kezdeni?

Tisztelt Weborvos! Párszor írtam már önnek. Azonban lenne egy kérdésem önhöz. A bal szememen retina válás történt 6 evvel ezelőtt 2017-ben. Arra sajnos csak fényeket látok. Bár másnap megműtöttek Semmelweis egyetemen mégis elvesztettem rajta látásom. Nagyfokú rövidlátó vagyok születésem óta. 3 éves koromban -15D, 10 éves koromtól-17 D lencsét viselek. Jelenleg-19.5 Dpt lencsem van. Leletemen ez àll : Anamnézis: gyerekkora óta nagyfokú rövidlátó, 7eves Kora óta halláscsökkenés, majd 9 éves korától mindkét oldalt hallókészüléket visel kétoldali nagyfokú idegi hallàsvesztés miatt,,, 11 éves kora óta Hypertonia amire gyógyszereket szed. 3 éve depresszió, anxietas.

2017.07: retina műtét abl.ret.os.

2018.12. Phaco pcl o.s

Gyógyszerei: Reggel:1tbl Vidotin komb 4/1.25mg, Reggel:1 Sertarlin 50mg, R:1 Nebispes 2.5mg Este:1 Atorcombo 10/5mg. Este:1 Pantoprazol 20mg.


Stàtusz:


VSÜ: 0,15 Pcl kml. Od: BES, üvegtest szállagos, elfolyósodott, norm . Excavalt papilla, széles periperpillaris atrophia. elvéknyodott retina, retina körben fekszik szakadás vérzés nincs. Os: BES, iris rubeotikus, bombans, pcl in loco, üvegtesti térben szilikonolaj, mélyebb részek nem vizsgálhatóak. Dg: H5410 Egyik szem vaksága csökkentlátás a másik szemen H5210 Myopia H3580 Egyéb ideghártya rendellenességek Kérdesem: a retinaválásos szememen pcl.kml látás élesség fog e javulni? A jobb szememen, amin 0,15 a visus saját Üveggel ezen lehetne e műtéttel javítani? Esetleg lézer vagy műlencse legalább ha már a balra vak vagyok a jobb oldalin ezt a 15%-ot feljavítanák 30%-ra . Nagyon jó lenne. Vagy nem lehetséges? Végleges állapotom? Köszönöm válaszát.



Dr. Cserháti Zoltán válasza szemészeti műtét témában

Kedves Uram! Azt gondolom, hogy a bal szemén amelyiken retina levàlt és megmütötték nem fog javulni a látása, bár ezt ebben a formában nagyon nehéz leírni/eldönteni. A jobb szemén nem lehetne lézeres kezeléssel javítani, mert ahhoz túl sok a dioptria, amit visel. Műlencse beültetés lehetséges lenne, azonban több szempont miatt sem javasolnám: túl fiatal ahhoz, hogy műlencse beültetésen essen át, túl nagy a retinaleválás kockázata, műlencse beültetéssel sem lehet 30-40%-ot javítani, mivel "csak" annyit lehet majd elérni, ami szemüveggel elérhető. Üdvözlettel,


nov. 11. 21:20
 1/7 anonim válasza:
100%
Az orvosoddal konzultáljál.
nov. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
97%
HIHETETLEN, hogy ezen az oldalon csak őrültek írnak ki kérdéseket...
nov. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Te tényleg azt gondolod hogy erre itt inkább kapsz választ, mint egy ellenvéleményt kérnél egy másik orvostól?
nov. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem őrültek. Egyszerűen nincs önbizalmuk és támogató közegük. Tehetetlenek, nem mernek személyesen a saját bajaikat intézni, más mondja meg mit csináljanak, a felelősségvállalás ismeretlen nekik. Emellett bizalmatlanok még a szekemberekkel is. Ha egynek nem hisznek, rábélyegzik a többire is.

Mentális probléma, mélyen gyerekkortól.

Nagyon szomorú, de ezen az oldalon szinte csak ilyenek írnak. Mikor melyik kategóriában. És az a gond, hogy hiába áll bele némelyik válaszoló a másikba, hogy "ne általánosíts", mégis ha ez a viselkedés a társadalom 80-90%-ára jellemező, akkor hogyan kell nem általánosítani?

Ez az oldal rettentő káros. Azt sugallja, hogy itt majd megmondják a tutit az ember életére. Én maximum az ételek, szépségápolás, utazás kategóriát hagynám meg. A technikai kérdésekre fókuszálót.

De a "látni fogok még valaha" meg a mit csináljak az anyósommal, "hogyan jöjjek ki a depresszióból" "lehetek terhes", "szerintetek autista a gyerekem", "miért nem segít a férjem" típusú kérdéseket automatikusan törölném. Ennek nem itt a helye. Hanem emberi kapcsolatokban.

nov. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hihetetlen, hogy a legtöbb ember képtelen leleteket értelmezni. Lefordítom: a kérdező a siketvak állapot felé tart. Nyilván olyan horderejű a problémája, mint pl összevesztem az anyósommal, terhes vagyok, meg szar a kapcsikám. Az is elképesztő, hogy ha egyesek egészségi állapottal kapcsolatos kérdést tesznek fel, megindul a pavlovi reflex az egybiteseknél: kérdezd az orvosod! Már kérdezték. Nyilván hasonló tapasztalatokkal és egészségügyi problémákkal szembesülő sorstársak válaszaira várnak tapasztalatcsere céljából. Erre való ugyanis az oldal, nem pedig arra, hogy világgá kürtöld, hogy te milyen felelősségteljes vagy mert elmész mindig a doktorbácsihoz, a kérdező pedig nem, nyenyenye. Kit érdekel?
márc. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Annyira érdekes, mint egy negyed éve elhagyott, tiltott felhasználó által kiírt kérdést nekroposztolni. Már rég túllépett rajta mindenki hónapok óta, erre megint felkavarod a vizet.
márc. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!