Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Jaj, van erre valami megoldás?...

Vadas Barbara kérdése:

Jaj, van erre valami megoldás? Kétségbe vagyok esve!

Figyelt kérdés

az a helyzet,h egy évvel ezelőtt műtötték a szememet, lézerrel, magyon magas dioptriám volt, -8,5ös, és nagyon jól sikerült a műtét, visszahozták 100%-osra, aminek nagyon de nagyon örültem, és most pár hónapja el kezdett újra romlani, és már -1 nél tartok megint!!

jaj, Istenem, én annyira félek, hogy újra rossz lesz a szemem! 20 éves vaygok, 6éves koromtól volt szemüvegem, 17 éves koromtól kontaktlencsém, azt hiszem érthető, hogy nagyon nem szeretnék újra segédeszközt használni ahhoz hogy jól lássak. :(

és a magánklinikán azt mondták, h még fog is romlani, mert nagyon fiatalon lettem műtve. Istenem, bárcsak már 25 éves lennék! akkor stabilizálódik.

jaj, én annyira kétségbe vagyok esve, hogy nem tudom, mit csináljak. már nem látok úgy mint láttam, és megszokni azt, h tökéletesen látok 14 év majdnem vakság után nagyon könnyű volt.

mit gondoltok, mit lehetne csinálni? vitaminok kilőve, nem segíenek.

én már azon is gondolkodtam, hogy természetgyógyászhoz ios elmennék, ha tudja garantálni, hogy ismét lássak jól. :(( nagyon hülyeség?


várom a válaszokat! :(


2010. okt. 23. 22:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen kérdés láttán az a kérdező jut eszembe,aki azt írta, hogyan rontsam el a szememet, hogy szemüveges legyek. Remélem Ő is olvassa.
2010. okt. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 UM4 ***** válasza:

még régebben hallottam hogy lézeres műtét után vmennyire visszaromolhat a szem (ált. nem annyira mint előtte)

ha stabilizálódott akkor megint tudnak majd vmit tenni az orvosok...

2010. okt. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

tényleg nagyon fiatalon lett megcsinálva a szemed.tudom ez nem vigasz, de el kell,h fogadd, mert tényleg kb 25 évesen stabilizálódik.viszont nem hiszem, h az öt év alatt annyira vissza fog romlani a látásod.nekem ezt a szemtornát egy doki alánlotta(elsőre kicsit vicces):

ha sokat olvasol, gépezel, tudatosan iktass be pár perc(5-10)szünetet és nézz a távolba.szúrj ki egy távoli dolgot és mereven nézd, aztán egy másikat és így tovább.mondom, elsőre kicsit viccesen hangzik, de azzal,h a közeli lapról/gépről a "távoli" pontra koncentrálsz, megtornáztatod a szemedet.azt hiszem egy próbát megér.:-)

2010. okt. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

utolsó vok

azt szeretném még, h elárulod,h melyik klinikán csinálták a műtétet?mert már egy jó ideje én szeretném megműttetni.

tényleg nem fáj?

2010. okt. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hát, ksözönöm szépne a válaszokat. :( nem túlk bíztató a helyzet, ezt a szemtornát kipróbálom. estetleg agykontrollal nem lehet javítani rajta?

focus medicalnaá csinaltattuk, nem fajt egyaltalan, ezt en mondom, aki nagyon kényes vagyok a fájdalomra.

2010. okt. 23. 23:12
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Unokatesóm akarta műttetni a szemét, és azt mondták, hogy csak 21 éves kor után műtik, mert addig változik a szem, és csak abban az esetben műtik 18 évesen, ha a továbbtanulás esélyeit rontaná (pl vadászpilóták látásvizsgálata).

Viszont ha elvállalták a műtétet és alig egy év telt el, szerintem kell, hogy legyen garancia a műtétre. Ez még nagyon kevés idő. Én tuti felkeresném azokat akik a műtétet elvégezték, mert ha olyan műtéted volt amilyenről én tudok, az százezrekbe kerül, és ennyi pénzért minimum vállaljanak garanciát, és a műtét után kontrollt!!!!!


24/L

2010. okt. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
persze voltak kontrollok, havonta félévig, utána még kétszer, és, bármikor fogadnak ha panaszkodok, de sajnos nem hiszem, h tudnak tenni valamit. :( tényleg sokba került. fél millióba.
2010. okt. 23. 23:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!