Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ez neurológiai eredetű kettős...

Ez neurológiai eredetű kettős látás lehet?

Figyelt kérdés
Szemüveges vagyok évek óta. Az egyik szemem cylinderes is. Volt egy felsőlégúti betegségem kb 2 hete. Akkor lettem figyelmes egy szellemképes látásra. A tárgyak felett egy pici aurát látok, mintha színes is lenne a széle. Ha letakarom az egyik szemem, akkor is fennáll, mind a két szemre. Ha hunyorítok, vagy pislogok akkor van hogy megszűnik, vagy éppen ha telefon kijelzőjét látom akkor így elnyúlik hosszan ez a szellemkép. Érdekes ha fekete alapon fehér a szöveg, akkor rosszabb, fehér alapon fekete szövegnél meg alig látom. Neon tábláknál sötétben sokkal rosszabb, vagy ha este reflektorral megyek akkor a közlekedési tábláknál nagyon durván látszik. Vagy ha a kikapcsolt tv elé odatartom a lábam, akkor pl intenzívebben látom ezt a szellemképet, de ha világosabb háttér elé akkor alig. Voltam szemészeten, nem találtak semmi eltérést. Inkább távolra tapasztalom, közelre nem nagyon. Illetve ha nappal nem figyelek oda rá, akkor egyáltalán nem zavaró. Létezik, hogy eddig is így láttam csak nem figyeltem fel rá? Más is tapasztalt már ilyesmit?

febr. 28. 17:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha másik szemedet letakarod és a szellemképes látás megszűnik, akkor neurológiai, ha olyankor is fennáll, akkor lényegében 100 százalék, hogy csak szemészeti oka van.
febr. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ha letakarom az egyiket akkor is fennáll igen. Mind a kettő szemem esetében.
febr. 28. 17:48
 3/3 anonim ***** válasza:
Akkor nincs gond, ezért cylinderes a szemüveged.
febr. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!