Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Nagyon negatív dioptriával...

Nagyon negatív dioptriával szabad boxedzésre járni? sparring/élő gyakorlás nélkül, max zsákolás?

Figyelt kérdés
márc. 9. 22:08
 1/1 Dr Pszicho Bubó ***** válasza:

A sparringot erős rövidlátással hanyagolnám. A zsákolás szerintem mehet, amit kerülni kell, az az, hogy a fejet ütések, rúgások, erős rázkodások érjék.

Hasonló cipőben járok: -11 dioptriával élek együtt évtizedek óta (szemlencse vastagsága miatt nem vállalták a korrekciós műtéteket).

Fiatalon, 25 éves koromig intenzíven karatéztam, kick-boxoltam, de aztán a sparringot elhagytam. A zsákolást, árnyékbokszot, visszafogott súlyzozást mai napig csinálom, a szemem lassan 25 éve beállt -11 dioptriára, nincs azóta romlás, az ideghártyám is rendben van.

Az ennél komolyabb dolgokat az erős rázkódások miatt jobb ha kerülöd (elvékonyodik az ideghártya, ami aztán sokkal könnyebben beszakadhat - abba pedig nagyon könnyen meg lehet vakulni).

Sportolni viszont (ésszel) nagyon is ajánlott erős rövidlátóként is, mivel fokozza a dopamintermelést, az pedig fontos a látáscsökkenés szinten tartásához.

Remélem tudtam segíteni :)

46/F

márc. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!