Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Egy multifokális szemüveg...

Egy multifokális szemüveg megszokása kb. mennyi időbe telik?

Figyelt kérdés

Lassan 1 hete viselem az alábbi szemüveget:


R:+7,0D -2,5D cyl 0' / +6,5D -1,0D cyl 45'


Nagyon kényelmetlen a viselése. Nem a szemüveg keretre értem, hanem a lencsékre. Kegyetlenül húzza a szemem, a lencsék szélén életeln, homályos a kép stb.


Szemorvos vizsgálta be a szemem állami kórházban. Elképzelhető, hogy valamit elrontottak a szemüveg lecsék készítése során? Van egy majdnem 20 éves szemüvegem, azt a kezdetektől fogva nagyon kényelmes volt viselni. Feltettem, és nem szédültem benne, nem volt homályos semmi, nem húzta a szememe, fejem stb. Ezt az űj szemüveget egy kínszenvedés viselni.


Mit lehet elrontani egy szemüveglencse gyártása során?

Van különbség abban, hogy ki gyártja a szemüveglencsét Essilor, Zeiss, Hoya stb.?


Előre is köszönöm, hogyha valaki tud nekem használható információval, segítséggel szolgálni. Hihetetlen nagy a fejetlenség és a hozzá nem értés a szemüveg készítés területen is.



#szemüveg #rossz szemüveg #elrontott szemüveglencse #Essilor, Hoya, Zeiss szemüveglencse
márc. 27. 15:57
 1/4 anonim ***** válasza:
3 hétig is eltarthat a megszokási idő.
márc. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem mindenki tudja megszokni. A legtöbb helyen vállalnak rá garanciát, hogyha egy hónap alatt se javul, akkor cserélik.
márc. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

"Hihetetlen nagy a fejetlenség és a hozzá nem értés a szemüveg készítés területen is.


Semmi fejetlenség és hozzá nem értés nincs a készítés területén. A hiba a te készülékedben van. A multifokalis lencsét nem mindenki birja

márc. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
3-as arra értettem a fejetlenséget, hogy a szemész orvos által kiállított receptről sem tudták megmondani, hogy ez egy multifokális vagy csak olvasó szemüveg vagy micsoda. Én nem értek hozzá, mert nem ezt tanultam, de akik éveket évtizedeket töltöttek el ebben a szakmában azok sem tudják....ez egy kicsit érdekes.....mindegy. Egyébként a fenti adatok alapján milyen szemüveg ez, amit felírtak nekem? Köszönöm!
márc. 27. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!