Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mennyibe jön ki legolcsóbban...

Mennyibe jön ki legolcsóbban egy évre a kontaktlencse?

Figyelt kérdés

Alkalmi szemüveges vagyok, viszont erősebb szemüveg kellene, főleg az egyetem, meg a vezetés miatt. Még a szülők pénztárcáján függök, és ők egy új szemüveget támogatnának, ami szerintem 20.000Ft felett van.

Nem állhatnék elő azzal, hogy a kontaktlencse sem olyan drága?

Neten nézett adatok alapján:

negyedéves lencse: Optima FW 10000Ft 4db=2 pár= fél év

+ 5000Ft tisztító

Ki tudnék jönni 25000Ft-ból egy évre?


2009. jan. 5. 19:08
 1/8 anonim válasza:
42%

Szia! Én már évek óta használok lencsét.

Annó csinálni kellett egy vizsgálatot 2000ft-ért az optikába (bár most már 2500ft) ahol megvizsgálták a szememet hogy milyen kell rá. Amennyiben nem cilinderes a szemed, akkor ha olyan lencsét veszel mint ami nekem van akkor 10100.- a 3havi lencse. (6db=3pár havi cserélésű). Na és ezt szoktam kb 4,5-5 hónapig használni, mert túlhordom egy kicsit, egészen addig amíg nem szúrja a szemem, és csak utána cserélem (most már pl több mint 2 hónapja, de már cserélem holnap)

Akkor ez annyi mint 2500+10100*2+tisztító=22700+tisztító


Nekem meg egy tisztító bőven elég több mint egy fél évig, bár 3-4naponta cserélem csak...


De azt is meg kell gondolni hogy hiába egyszerre drágább egy szemüveg, az évekig jó a lencse pedig minden évben költség...

Bár nekem is ki kell gazdálkodni, mert egyetemista vagyok, de annyira nem bírom a szemüveget...


Sok siker a választáshoz!

2009. jan. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
67%

Az első vagyok. Annyi még hogy nekem a biomedics55 lencse van első perctől, csak ajánlani tudom.

Ja és ha kontaktot választod akkor minnél magasabb legyen a víztartalma!


[link]

2009. jan. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%

Ha napi 8 óránál tovább akarod hordani, akkor felejtsd el az optimát, nem enged át elég oxigént, és tönkreteszi a szemed.

Ha alkalmi szemüvegviselő vagy, akkor sztem az egynapos lencse tart ki a legtovább. Veszel pl 30 darabost és fél évre beosztod..vagy ahogy tudod.

Ha felbontasz egy lencsét akkor hiába nem hordod, lencsétől függően 30 v 60 90 nap alatt lejár.

Sztem meg mondd meg a szüleidnek, hogy ez esztétikai dolog, vagy érvelhetsz sportolással is.. Én megmondanám, hogy a szemüvegfóbiám van és utálom (nekem tényleg van...) és ez a szívem vágya...csak megértik...

2009. jan. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És tudtok valamilyen típust ajánlani, amiből ki lehet jönni 25k-ből? heti négy nap 12 óra viselet (a napos az sztem drága)
2009. jan. 7. 16:28
 5/8 anonim ***** válasza:
87%
Szia! A www.lens.hu -n nézz szét, nekem Sauflon van, én szeretem. Ha nem egyezik meg a 2 szemed dioptriája akkor különböző dioptriából kell egy-egy csomaggal venni, erre ügyelj. Én darabra veszem az optikusnál, havonta, nekem így 2800 egy pár, plusz 3 havonta 4 ezer körül van a tisztítófolyadék hozzá.
2009. jan. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%
Utolsó válaszoló vagyok. Nekem anno a szemorvos mondta hogy a havi lencse a legjobb, mert az annál tovább használható nagyon el tud koszolódni, akárhogy is tisztogatod, és csak árt a szemnek. Olyan mint egy mini szűrő, és a pórusai tele lesznek, begyulladhat a szemed, stb. Ha tényleg csak alkalomszerűen vagy szemüveges akkor szerezz be egy csomag napi lencsét, meg egy tisztítófolyadékot és csinálj egy "teszthónapot". Hogy mennyire bírod, stb.
2009. jan. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
70%

A legolcsóbb lencse 5-6000 Ft/ 3 hó. Folyadék olyan 2500-3000 Ft/3 hó (általában ennyi a szavatossági idő)

Én itt szoktam vásárolni: [link]

Az én lencsém itt több ezerrel a bolti ár alatt van és a postaktg. is csak 400 Ft. Még így is jóval olcsóbban megúszom, mintha optikában venném.

Egyébként a dioptriától, cilindertől stb. függ, hogy milyet használhatsz. Ha nagyon kacifántos a szemed, akkor jól ki kell nyitnod a pénztárcádat. Attól is függ, mennyire bírja a szemed a lencsét. Nekem pl. szemszárazsággal vannak gondjaim. Ezért direkt ennek megfelelő lencsét kell használnom. Erre a jobb fajta lencsefolyadékok meg drágábbak. Olyan 4000 Ft/ 3 hó.

Én leosztva olyan 3500-4000 Ft-ból jövök ki havonta (lencse+folyadék). A lencse proclear, a folyadék solo care aqua. Ez havi viselésű lencse.

Egyébként a napi lencsék a legdrágábbak. Azt követik a 2hetes lencsék.

2009. jan. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
83%

És még vmi! Ne hallgass arra a kommentelőre, aki túlhordásra biztat! A folyadékot minden nap cserélni kell, nem 3naponta. Tönkreteszi a szemed! Én is csináltam egy ideig, de amit mondta az optikus, hogy foltokat lát a szememen, nem hordom-e véletlenül tovább, abbahagytam. Ugyanúgy a folyadékot is ki kell dobni, ha lejárt a szavatossága. Ne spórolj vele, mert életed végéig kell viselni a következményeit!

Ha csak alkalomszerűen használod, akkor tényleg a napi lencsék lennének megfelelőek számodra, de az a legdrágább. Ha felbontasz pl. egy havi lencsét, ha használtad, ha nem, 1 hónap után mindenképpen el kell dobnod. A megmaradt folyadékot is ki kell dobnod 3 hónap után (legtöbbször ennyi ideig használhatók felbontás után).

Ha kényes a szemed (hamar szárad), minimum 60 % nedvességtartalmút válassz, különben olyan lesz a szemed, mintha homokkal szórták volna teli.

2009. jan. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!