Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Olvasásnál is használjam a...

Olvasásnál is használjam a szemüvegem? (távollátó) El fog múlni a "3D-s" látás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ma kaptam meg az új szemüvegemet. Távolra látó vagyok, a bal szemem dioptriája -4,5 a jobbé pedig -5-s. A szemüveg lencséi vékonyítottak, viszont én nem tudtam róla, hogy ez egy olyan szemüveg lesz, ami előttem szinte mindent kidomborít. Ez csak pillanatnyi állapot, vagy elfog múlni?


2. Olvasáskor nem szoktam használni a szemüvegem, hogy pihentessem. Viszont az utóbbi 2 évben a jobb szemem 2 dioptriával növekedett. A szemészeten azt mondták, hogy a növésem miatt van, habár én nem vettem észre, hogy nőttem volna ennyit. A monitor előtt is kevesebbet vagyok már, mint régebben.


Köszönöm a válaszokat!

Hello!


2011. jan. 21. 18:06
 1/1 anonim ***** válasza:

azzal a szemüveggel valami gebasz van így nem szabadna láss vele...(-4,75/7,25 párosítás vagyok most - egyszer volt hasonló gondom szemüveggel 28 év alatt, akkor is kiderült 1,5-2 dioptria romlás és 1/2 év elteltével, hogy a fókusztávolság 56 helyett 65 volt a lencséimen)


vidd vissza és méresd be a lencséket!

2011. jan. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!