Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mitől láthatok foltokat a...

Mitől láthatok foltokat a látóteremben?

Figyelt kérdés
Foltokat látok a bal szemem látóterében. Nem mindig, de amikor látom őket, akkor mindig ugyanott villannak fel, tehát nem mozognak! Az első folt 12 éves koromban jelent meg, és először csak olyan volt, mint egy sima káprázás, amikor erős fénybe néz az ember, majd utána következő 1-2 évben még 2-3 újabb folt, de ami a legfurább, hogy időnként láttam az egyik eremet is a retinámon, amely a vakfoltomból indul ki lefelé, majd a látóterem közepe felé kanyarodik. Utána évekig nem nagyon láttam ezeket, de most megint újra, és ugyanott, ahol 12 évvel ezelőtt. Apám glaukómában vakult meg, de idős korában, én meg még csak 24 vagyok, és apám szemorvosa mondta még annó, hogy szerinte üvegtesti homályok. De azok elmozdulnának nem? Ezek a foltok meg mindig ugyanott jelennek meg időről-időre. Mitől lehet ez? (Tudom, hogy orvoshoz kéne mennem, de egyelőre nincs rá időm, és nem hagy nyugodni a dolog...)
2011. márc. 17. 21:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Csak menjél el dokihoz amint tudsz. A zöldhályog öröklődő. Azaz a hajlam.

Az üvegtesti homály C vitaminnal jól orvosolható. Mikor nekem volt, a doki ajánlotta. Viszont nekem nem foltok voltak tőle, hanem homályosabban láttam.

A színes foltjaimra nekem a doki azt mondta, hogy vérkeringési probléma.

De hogy neked mi lehet a problémád, azt csak a doki tudja megmondani konkrétan.

2011. márc. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod. A C-vitamin használt amúgy? Mostanában én is rengeteget szedek.
2011. márc. 18. 19:54
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen. Nem csak nekem, de egy ismerősöm is szedte rá, neki is sokat használt.
2011. márc. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ok, köszi. Szedem továbbra is. (És orvoshoz is megyek majd.)
2011. márc. 19. 23:24
 5/6 anonim válasza:
Jó régi kérdés de hátha. Mi történt veled azóta?
2022. dec. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mostanában már nem nagyon látom a foltokat szerencsére, bár néha-néha 1-1 eret még látok. Nemrég estem át a covidon, akkor kicsit homályosabban láttam, de most szerencsére újra úgyanúgy, vagy legalábbis majdnem ugyanúgy látok, mint előtte.
2023. jan. 3. 23:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!