Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért láthatok duplán?

Miért láthatok duplán?

Figyelt kérdés

Körülbelül 2 hónapja jött elő elsőnek ez a probléma. Nem tudom hogy fogalmazhatnám meg. Amikor nézek bármit, legyen ez TV, ember, ház, bármi.. akkor amit nézek az fölött van ilyen kontúr vonal vagy nem tudom mi, mintha így megduplázódna egy kicsit amire fókuszálok. Látásom kb -1.5ös, szemüveget csak TV-zéshez használok.


Elsőnek csak azt hittem hogy a sok TV + számítógép nézése volt a gond, és hogy elfáradtak a szemeim, de már sokszor úgy kelek fel, hogy látom ezt a dupla látást (szemüvegben is)


Lehet valami vitaminhiányom van? Megoldás? (17/f)


2011. júl. 17. 18:40
1 2
 1/15 anonim válasza:
80%
nem kéne annyit inni :DDD amúgy meg menj el orvoshoz
2011. júl. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%
Ha mar 2 honapja van,azert el kellene menni a szemorvoshoz,lehet dioptriat kell cserelni,különben a duplalatas sok neurologia betegsegnel van jelen,mivel neked mas tünetek nincsenek,remelem nem ez az utlso.
2011. júl. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Hát én is remélem. Mindegy akkor tényleg irány az orvos. Köszöntem a gyors válaszokat. (Y)
2011. júl. 17. 18:57
 4/15 anonim ***** válasza:

"Látásom kb -1.5ös" bocs, de ez milyen? hogy kb. : D

néha énis látok kontúrt a dolgok fölött, ha nincs rajtam a szemüveg, vagy ha rajtam sokáig, és fáradt a szemem.

irány a doki. lehet erősebb szemüveg kell.

2011. júl. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Ez szemtengelyferdülés lesz mint ahogy nekem is ez van. És tudod mi a legrosszabb? Hogy nem hajlandó stabilizálódni. Értsd úgy, hogy ma reggel felkeltem szinte 100%-os volt a látásom, máskor meg van hogy felkelek és úgy érzem a -0,50-et is túlhaladja. Amikor szemorvoshoz mentem kb. így láttam valahogy, szerintem erre gondolsz te is (milyen jó hogy létezik Photoshop :D):


[link]


Itt meg a bal oldali képpel te magad is tesztelheted, hogy melyik síkban látsz rosszul:


[link]

2011. júl. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

nekem pl keratoconusom van és annak is hasonló tünetei vannak...pl.: fénynél érzékelem, hogy a fény mellett még látok egy "nyúlványt":D, egy "csóvát", de elvileg ez sokaknál másként írható le...ha elmész szemorvoshoz és bármilyen dioptriával sem tudnak javítani a látásodon, akkor további vizsgálatokra van szükség...na most ez a betegség egy cornea topográfiai vizsgálattal állapítható meg, azt meg ugye nem csinálnak minden sarkon...szóval beutaló kell...ha kiderül, hogy ez a helyzet, akkor egy - kissé drága - kezeléssel ez megállítható, de jobb már nem lesz...jobb minél előbb megcsinálni mert később nagyobb baj is lehet belőle...szóval ha a nagyobb dioptria illetve cilinder nem segít és megvan ez a "kettős látás" féleség akkor kérdezz rá a dokinál a topográfia szükségességére...bár nem árt az biztos...egy fénykép az egész...a szaruhártyád domborzati térképe, ugyanis a keratoconus arról szól, hogy a szaruhártyád nem elég erős és a nyommás miatt kicsúcsosodik és ez miatt látsz úgy ahogy


persze nem akarlak megijeszteni, csak saját tapasztalatból nekem is jobb lett volna előbb megcsináltatni...írd le az eredményt;)

2011. júl. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Rendben, köszöntem a kommenteket. És van rá esély hogy örök életemre meg lesz ez a "duplán látás " effekt? Vagy a doki megtudja szüntetni a panaszt, ha tudják mi is a bajom?


Majd írom hogy mik a fejlemények, holnap kérek időpontot.

2011. júl. 30. 18:38
 8/15 A kérdező kommentje:
Na mai nap voltam vizsgálaton... Hát elmondtam a panaszom, de nemtudták hogy mi lehet a bajom. Mondtam hogy olvastam egy helyen, lehet hogy szemtengelyferdülésem van. Arra azt mondták hogy igen van 90fok-os. Aztán még gyorsan megkérdeztem hogy megtudnák mondani hogy hány %-os a látásom, erre azt mondták hogy persze, és leültettek. A tábláról már a 2-at sem tudtam leolvasni így azt mondták hogy 20%os a látásom. Szerintem ez telejsen lehetetlen mert akkor nem -1.25 dioptriás lenne a szemem + akkor mindig szemüveget kéne hordanom, holott ha kimozdulok sosem viszek, és mégis szinte mindent jól látok. Szóval szerintem elmegyek egy másik szemészetre is.. ha van itt valahol a közelben.
2011. aug. 5. 16:07
 9/15 anonim ***** válasza:
nekem gyanús hogy keratoconus...szerintem ha valahogy meg tudod oldani, akkor csináltass egy cornea topográfiát a mária utcai klinikán pesten
2011. aug. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Na és ha megcsináltatom a vizsgálatot és kiderül hogy keratoconusom van, akkor mit fognak csinálni? Javulni nem fog csak romlani ha nem kezelik? Szóval ez soha sem fog elmúlni?
2011. aug. 8. 22:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!