Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ez normális, vagy nem jó a...

Ez normális, vagy nem jó a kontaktlencsém?

Figyelt kérdés
Hát 1 hete van kontaktlencsém és olyan fura...közelre egy kicsit homályosan látok(-4,5-ös a szemem:/) például nem tudok lenézni a dekoltázsomra mert homályos... tudom hogy ez hülye példa volt de tényleg ha így teljesen lefele nézek homályos.. vagy nem tud olyan gyorsan alkalmazkodni a kontaktlencse? végülis közelre viszont jól látok lehet hogy azért van,mert mínuszos a lencse? tudom,hogy egy kicsit zavarosan írtam bocsi!:D
2011. máj. 4. 13:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a mínuszos lencse miatt van
2011. máj. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia!!! Szerintem normális, nem szokott még hozzá a szemed, én a szemüveggel voltam így!!!
2011. máj. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ugyanilyen nekem is, távolra jó a lencse (-2.0), de közelre nem igazán, a monitort sem tudom azzal nézni túl sokáig, inkább itthon szemüveget hordok.

Nekem már több mint egy éve van lencsém, azóta ez nem változott.

2011. máj. 5. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
A kontaktlencse nem tud alkalmazkodni, legfeljebb a szemed. Ha mínuszos, akkor a közelebb lévő dolgokat nem fogod úgy látni, mint lencse nélkül. Én 0-12 cm-re tökéletesen látok minden nélkül, aztán homály. Kontaktlencsével 8 cm-től bármeddig teljesen jó minden (bal -9/jobb -11), de 8 centivel rövidebb távon már nem éles a kép... Szemüveggel az eredmény ugyanaz. A kontaktlencse ha pár órát fent van, egy kicsit módosítja a törést, ezért is szokták kérni a dokik, hogy szemvizsgálat előtt jó pár órával ne tedd be a lencsét.
2011. máj. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat,már sokkal jobb, azt hiszem hozzá kellett csak szoknom.:)
2011. máj. 6. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!