Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mi fog történni, ha az alvásho...

Mi fog történni, ha az alváshoz nem használható kontaktlencsét két éjszakán keresztül sem veszem ki?

Figyelt kérdés
2011. máj. 13. 13:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Már az első éjszaka után viszketni, fájni fog a szemed, és be is lesz gyulladva! Én a helyedben nem tenném.
2011. máj. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem is bírnád ki, úgy szúrna az első felkelésnél. A szemed elég fontos részed, ne kockáztasd. Vészhelyzetben vízbe is ki tudod rakni, én egyszer próbáltam, ugyanúgy tudtam használni utána a lencsét.
2011. máj. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi! Mindkét válasz hasznos volt!
2011. máj. 14. 01:07
 4/12 anonim válasza:
jesszus, vízbe nem szabad tenni, az abban lévő kis amőbák, esetleg bacik miatt akár a látásodat is elveszítheted!!!
2011. máj. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
ha éjjelre nem veszed ki rátapadhat a szemedre, azt meg csak orvos tudja leszedni. vízbe nem lehet tenni, mert tönkremegy. Ha nem tudod este kivenni és a speckó folyadékba rakni, inkább legyél szemüvegben.
2011. máj. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ha 2 napig vízben volt, utána pedig újra beleteszem a kontaktlencse folyadékba és úgy helyezem be a szemembe, abból is probléma lehet? Kár lenne egy friss lencsét ezért elpazarolni, de ha tényleg elveszíthetem a látásom, akkor ki fogom dobni.
2011. máj. 14. 23:04
 7/12 anonim válasza:
100%

Vízbe azért nem szabad tenni, mert a vízben található ásványi anyagok és fémek lerakódnak a kontaktlencsére. Emiatt elveszti a légáteresztő képességét, és mivel a szemben található véredények közvetlenül a levegőből nyerik az oxigént, ezért egy ilyen kontaklencse használata még rövid távon is következményekkel járhat. Ilyen következmény pl. a szem erezettsége. A későbbiek során még a kontaktlencse viseléstől is eltilthatnak, ha rossz állapotban van a szemed.

Alvás közben még rosszabb a helyzet, mert olyankor a csukott szemhéj véredényeiből kapná a szem az oxigént, ami kontaktlencsével együtt szinte teljesen meggátolja a szem légzését. Ráadásul a szem is kiszárad, emiatt tapad a szemre a lencse ill. okoz szúró, égető érzést.

Javaslom, hogy kérj eldobható kontaktlencsét is a szemésztől, különleges alkalmak esetén ilyet használj, és este kivételkor eldobhatod (másnap újat bontasz). Drágább, mint a hagyományos, de ha csak alkalmanként kell, akkor ez a jó megoldás. Én pl. úszáshoz mindig ilyet viselek, nem kár érte ha elvész, és az uszodai víz (és a benne levő dolgok) lerakódása sem okoz problémát.

2011. máj. 15. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
52%
Kíváncsi lennék, a válaszadók közül hánynak van kontaktlencséje? Szerintem ALKALMANKÉNT, néha-néha meg lehet játszani, hogy a kontaktlencsét bent hagyod (1-2) éjjelre. Annyi fog történni, hogy reggel olyan kellemetlenül száraznak érzed a szemeidet, de egy arcmosás, meg pár perc eltelte megoldja a dolgot. Persze a szemnek nem tesz jót, úgyhogy ha lehet, inkább rendeltetés szerűen használj mindent. A vízbe tevéssel kapcsolatban nincs tapasztalatom, de ha két választásom van, akkor inkább hagynám a szememben éjjelre is, mintsem raknám vízbe a lencséket.
2011. máj. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Második vagyok, lencsém van, és én nem bírtam soha felkelés után (du.-i alvás) úgy megmosni az arcomba, vagy a szemebe csöpögtetni, hogy ne szúrna. Viszont egyszer sajnos vízbe kellett tennem, nem volt más lehetőség, és nem gáz, nem éreztem semmit, hogy más lenne. Azóta minden táskámban vagy folyadék kb., szóval ha nem életbe vágó, sosem csinálnám megint.
2011. máj. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Első vagyok! kontaktlencsém van legalább 10 éve. Nem értek veled egyet abban, h 1-2 éjszakára bent lehet hagyni. Egy éjszakára sem, nemhogy kettőre. Nekem volt már rá példa, h nem egy egész éjszakára maradt bent, csak pár órára, mert elszundítottam, de miután felkeltem, alig tudtam levenni a szememről, úgy rá volt tapadva. Vörös volt a szemem, és rohadtul szúrt. Mellesleg tönkre is teszi a szemet, nem véletlenül van rá írva, h pl max 8-10 órát lehet viselni. Én már egyszer megszívtam vele, mert mindig túlhordtam a lencsét, le is lettem tiltva róla egy hónapig!
2011. máj. 17. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!