Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mi fog történni, ha az alvásho...

Mi fog történni, ha az alváshoz nem használható kontaktlencsét két éjszakán keresztül sem veszem ki?

Figyelt kérdés
2011. máj. 13. 13:03
1 2
 11/12 anonim válasza:
Nekem 1 napos, extra vékony (minőségi) kontaktlencsém van (kb 10 éve). Még ebben sem szabad megkockáztatni, hogy hosszabb időre elbóbiskolsz benne (nehogy a havi lencsékben, ami sokkal vastagabb)... 1x fordult elő egy nagyon fáradt nap után, hogy azt hittem, hogy már kivettem a lencsét, erre abban aludtam el. Reggelre a lencse beleszáradt a szemembe, a kötőhártyám max.-ra be volt gyulladva és váladékozott a szemem. Kb 1 hét kontaktlencse mentes hetet kellett tartanom, mire helyrejött a szemem. Olyan lencsében, amit nem kimondottan arra fejlesztettek ki, hogy éjszaka is abban lehessen aludni, azzal nem érdemes kísérletezni. Nagyon pórul járhatsz vele!
2011. máj. 19. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
max egy este aéudj benne, ha nagyon muszáj, attól i ügg hogy milyen a kontaklencséd. ha nincs lehetőséged kivenni, mert nincs nálad a folyadék akkor inkább hagyd a szemedbe.. én is aludtam már benne, kellemetlen volt felkelni de pár perc múlva elmúlt.
2011. máj. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!