Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Tényleg meg lehet vakulni a...

Paris hilton kérdése:

Tényleg meg lehet vakulni a kontaktlencsétől?

Figyelt kérdés
Pl. valami fertőzés..?
2008. jún. 28. 15:05
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%
Szia!Én már lassan 8 éve használok kontaktlencsét, és eddig semmilyen panaszom nem volt vele. Persze vigyázni kell, hogy piszkos kézzel ne nyúlj a szemedbe.De szerintem csak ennyi. Arról még nem hallottam, hogy meg lehet vakulni tőle. Ha rendesen tisztítod a folyadékkal(és víz ne érjen hozzá) akkor nemhiszem, hogy gondod lenne vele.
2008. jún. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
55%

Igen.

Fertőzés... vagy van, akinek érzékenyebb a szeme. Vigyázni kell, és nem erőltetni, ha valami gond lenne.

2008. jún. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
42%
Igen, ha nem tisztítod rendesen, kosz kerülhet a lencsére ami összekarcolhatja a szemedet, fertőzést kaphatsz, és ez akár pár órán belül vakulást okozhat... de ha rendesen tisztítod, nem lehet baj!
2008. jún. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%
Ha kosz kerül rá attól nem vakulhatsz meg! Nekem egyszer rozsda fúródott belé, és semmi panaszt nem okozott! A doki vette észre kontrollon nagyító alatt.
2008. jún. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
61%

Az előző válaszadónak: kurva nagy mázlid volt, vagy időben kivetted és a szem természetes tisztulási folyamata beindult, az gátolta meg hogy komoly fertőzés jusson a szemlencse mögé.

Egyébként aki egyszer is látta az unalomig ismételt sorozatot Discoveryn Testünk parazitái címmel ott egy angol énekes esetét be is mutatták aki a jobb szemére megvakult a kontaktttól mert a lencsén megtelepedett valamilyen fertőzés az egy apró seben át bejutott a csarnokvízbe ott elszaporodott, és szó szerint felzabálta a szaruhártyáját, ott most csak egy színes torz paca van, és ez természetesen kijavíthatatlan.

2008. jún. 29. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
46%
Jesszus,mik vannak!! Én is terveztem a kontaktlencsét,de ezek után meggondolom!
2008. jún. 30. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért szerintem egy normális immunrendszerrel nem történhet nagy baj. Ha megvakarod a szemed, azzal is bevihetsz a szemedbe bacikat, mégsem betegszünk meg állandóan. Én 20 éve hordom a lencsét, ráadásul keményet, és nem vakultam meg.
2008. jún. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
66%

Én 15 éve vagyok lencsés. Nem volt vele soha bajom.

De hallottam hogy vki elfelejtette kivenni éjszakára a kemény lencsét, picit rászáradt a szemére. Mikor kivette másnap(szárazon) megsértette a szem felületét és jöttek a bacik. Megvakult az illető. Tehát ha álmos az ember, kezd csökkenni a nedvesség a szemben, akkor érdemes kivenni vagy műkönnyet használni.

2008. júl. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
91%

Jajj,milyen rémhistóriák is vannak itt... Elég szörnyű,ha ilyen tényleg történhet.

Amúgy nekem 6 éve van lencsém,és soha nem volt semmi bajom vele,pedig előfordult h abban aludtam (egész egyszerűen elfelejtettem kivenni zuhanyzás után:S),hát reggel eléggé szúrt,de amúgy be se gyulladt. A füstös helyeken,meg ha tizensok órát van benn,akkor kicsit kiszárad.

Szóval ezek a gyulladások elég extrém esetek,természetesen megeshet,de igen kicsi a valószínűsége.Ez ne tántorítson el,ha lencsét akarsz,mert tényleg nagyon jó.

2008. júl. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
66%
ez hülyeség. az 1ik barátnőm is azt hitte, de ez télleg nem igaz. ha télleg meg lehetne vakulni tőle, akkor senki nem venné. meg azt is mondják h pl a 2hetes lencsét csak 2 hétig lehet viselni, utána már káros. én mindig 3-4 hétig használom, és semmi rosszat nem érzek.
2008. júl. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!