Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szeretnék kontaklencsét, és...

Szeretnék kontaklencsét, és lenne pár ezzel kapcsolatos kérdésem (? ).

Figyelt kérdés

13 éves vagyok, és van egy szemüvegem, de nem hordom, csak nagyon ritkán, mert nem szeretem, sőt, utálom. -1-es a szemüvegem, és anyukám azt mondta, hogy lehet kontaklencsém. mennyibe kerül kb? és mennyi időnként kell cserélni? tehát sokkal drágább, mint egy szemüveg? (hosszútávon)

és milyen fajtái vannak?

sok kérdésem van, mert alig tudok valamit ebben a témában.:)

a válaszokat előre is köszi :D


2011. jún. 21. 14:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes jó minőségű lencsét választani, negyedévre kb 6-8e Ft. az adag.plusz a egyéb tisztító eszközök folyadék plusz 5-6 ezer Ft (per negyedév) Érdemes a lágyat választani, teljesen észrevehetetlen a használata (leszámítva, hogy élesebben látsz). Kicsit macerás a betanulása, de néhány nap alatt begyakorolható.
2011. jún. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is szeretnék lencsét. Anyám mondta hogy augusztusban rendelünk. Azért én már utána jártam hogy mennyi lenne meg minden. Szóval először el kell menned egy vizsgálatra (3000ft a vizsgálati díj optikában) nem tudom voltál-e már. Ott megnézik a görbületet meg a dioptriát és hogy milyen lencse illeszkedne legjobban a szemedre. Utána kapsz egy próbalencsét (ez még ingyenes). először betanítanak hogy hogy kell használnod. Fél órán át a szemeden kell lennie és ha semmi gond tehát bírja a szemed a lencsét, akkor kapsz 2 hétre egy újabb próbalencsét és miután letelt a két hét akkor vissza kell menni az optikába egy kontrollra és ha minden rendben akkor már rendelhettek rendes lencsét. Javaslom hogy a tisztítófolyadékot ne az optikába vegyétek mert ott nagyon drága és nincs semmi különbség az olcsó és a drága között csak a márka miatt drága. a lencsék különböző árban vannak egy 30 db-os lencse kb 5000 ft de ennél van drágább és olcsóbb is. Nekem is szemüvegem van jelenleg -1.25-ös. De én se nagyon szeretem a szemüveget ezért szeretnék lencsét.
2011. jún. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A 30 darabos az valószínüleg havi adag, napi cserélésű.(megspórolod a tisztítófolyadék árát) Van havi cserélésű is, az havi cirka 2000-2500 Ft (+ a tisztítófolyadék ára)
2011. jún. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A 2. válaszoló vagyok. Az lenne a kérdésem hogy hogyhogy olcsóbb az amelyiket egy hónapig lehet viselni?

Acuvue lencséből van havi lencse?

2011. jún. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kevesebb anyag.. ott egy pár kerül cirka 2500 Ft-ba... szóval egyáltalán nem olcsóbb, csak ritkábban kell megvenned.

Pro és kontra másik viszont higiéniusabb, mert mindennap eldobod..

2011. jún. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!