Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A havi kontaktlencse az, amit...

A havi kontaktlencse az, amit egy hónapig nem kell kivenni, vagy az amit havonta kell cserélni (és esténként/alvásonként persze kivenni)?

Figyelt kérdés

Régóta hordok kontaktlencsét, és már régen is halottam olyat, amiben lehet aludni is, gyakorlatilag állandóan a szemen lehet. Most ez tökéletes lenne, jönnek a fesztiválok kempingezés és ott nem akarok bajlódni vele. Utána néztem és találtam a havi kontaktlencsét, viszont azt nem tudom mire utal.

Esetleg ha van tapasztalat ilyen éjjel nappali lencsével kapcsolatban, azt is leírhatnátok! Köszi előre is!


2011. júl. 16. 16:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én csak annyit tudok,h a havi lencsét egy hónapig használhatod felbontás után.:)
2011. júl. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Szia! Van egy fajta, a Night&Day Aqua, amit elméletileg egy hónapig folyamatosan lehet hordani. Nekem olyan van, de én kiveszem, így a szemészem szerint két hónapig is használhatom. Elég magas a víztartalma, ezért lehet sokáig bent. Én már aludtam is benne véletlenül, nem lett semmi gond, bár ha ilyen sokáig szeretnéd egyfolytában hordani, akkor szerintem nem ártana műkönnyet beszerezni, ha esetleg ég a szemed, egy-két cseppentés jobb, mint állandóan ki-be tenni :)
2011. júl. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Minden havi lencsét a felbontást követő egy hónapban lehet hordani, ami eltér, az a napi viselési idő. Mindegyik lencsének megvan a napi ajánlott viselési ideje, általában minimum 12 óra. Vannak olyanok, amelyeket nem kell kivenni éjszakára, így akár a 30 nap alatt végig bennmaradhatnak, bár ezeknél is javasolni szoktak legalább hetente egy kivételt és tisztítást.
2011. júl. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A harmadik vagyok.


Az én szemészem semmiképp nem javasol olyan kiterjesztett viselést, mint a második hozzászólóé, úgyhogy valószínűleg a szakemberek körében is megoszlanak a vélemények. Valószínűleg semmi bajt nem okoz, mindenesetre én inkább a gyártó ajánlására hagyatkozom.


Én kontaktlencsében is alszom, 1990 óta hordok kontaktlencsét, 2004-ben tértem át az éjjel-nappalira, soha semmi gondom nem volt.

2011. júl. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors válaszokat!

Esetleg akkor ilyen éjjel nappali lencsét linkelni tudtok? Vagy hogy körülbelül az ára hol van. Én most 16400ft-ot fizetek 6 pár lencséért.

2011. júl. 16. 16:40
 6/11 anonim ***** válasza:
Én nem Magyarországon szerzem be, de mindenképp érdemes megnézni az internetes lencseboltokat, ha van friss szemészeti vizsgálatod. A testvérem a www.lencsebolt.hu -tól szokott rendelni.
2011. júl. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
[link] Én ezt használom évek óta,még nem aludtam benne.Elvileg ha ajánlják nem hiszem,hogy ártana.Műkönnyet én is ajánlom hozzá.
2011. júl. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Egyik lencsében sem jó dolog aludni, mert nem jut elég levegő a szemedhez, és ki is szárad reggelre ami szintén nem jó dolog, szemcsepp kell mindenképp.


De persze egy hetes fesztivál idejére még oké, de éveken át mint itt valaki említette azt SOHA, szerencsés lehet ha még nem mert teljesen tönkre a szeme miatta. Nem sok kell hozzá. (Ráadásul éjjelre mi a túrónak a lencse mikor alszik az ember?)


Mindegy. Én amit ajánlani tudok, azt 1 hétig hordhatod úgy hogy nem veszed ki, azután el kell dobni. Az egyik legjobb kontaktlencse.

[link]


De ugye nem tudjuk milyen görbületű kell neked. Nehogy olyat vegyél ami nem neked való.

2011. júl. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, a harmadik vagyok, és ha visszaolvasol, látod majd, hogy nem azt írtam, hogy 2004 óta minden éjjel kontaktlencsében alszom, hanem hogy kontaktlencsében IS alszom, mióta éjjel-nappal hordható kontaktlencsét használok...


A miértre pedig néhány példa:

- rendszeresen utazom aránylag nagy távolságokra, jobb ilyenkor benn hagyni, a repülőn vacakolni vele,

- amikor kisbabám volt, és éjjelente 5-6 alkalommal keltem fel hozzá, nekem sokkal praktikusabb volt, ha azonnal jól látok, és nem homályosan szemüvegben,

- kórházi tartózkodás alatt is mindig célszerűbbnek tűnt számomra, mert nem ismert terepen ébredés után azonnal látom, mi a helyzet.

2011. júl. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ne haragudj hogy offolok,de ennek a kontaktlencsének ( Acuvue Oasys™)hol vannak a jellemzői?pl. víztartalom...
2011. júl. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!