Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Az egyik szempillám tövében...

Az egyik szempillám tövében (alul) egy pattanás szerű valami lett. Mi lehet az? Eléggé fáj, mikor pislogok, mit tudok ellene tenni?

Figyelt kérdés
2011. aug. 16. 09:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Az bizony árpa. Borogasd meleg vízzel, kamillázd.
2011. aug. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ha elugrok a patikába szemkenőcsért vajon meg tudom előzni, hogy nagyobb legyen?
2011. aug. 16. 09:39
 3/5 anonim ***** válasza:
Erre nem kapsz recept nélkül olyan kenőcsöt, ami használna. A szemdokihoz "ugorj el", mert ha nagyobb lesz és nem múlik el magától pár nap alatt, akkor marad a felvágás. A kamilla jó, de önmagában nem elég.
2011. aug. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem is van most egy árpán a szememnél. 3 mm nagy. Kicsit feltűnő.

Tegnap mentem el a házi dokihoz ő írt fel nekem rá egy kenőcsőt, ma megyek kiváltani! Ja, és nekem is fáj mikor pislogok.

2011. aug. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Gondoltam megírom, hogy vagy mégsem árpa volt, amit kétlek, vagy használt a krém.

Leugrottam a patikába, Septosyl szemkenőcsöt kaptam, amivel egyszer kentem be eddig (most fogom másodszorra) és már nem fáj a pislogás, meg a "pattanás" sem látszik. Nekem ez a Septosyl úgy tűnik nagyon bevált, mert volt egy hasonló eset, mikor elég volt egy napig kenni és elmúlt. De lehet ezek téves riasztások voltak, mindenesetre örülök, hogy nem kell vele napokig, vagy hetekig szenvednem vele, mint az első, igazi árpámmal:D

2011. aug. 16. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!