Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Tényleg ilyen drága mulatság...

Tényleg ilyen drága mulatság a kontaktlencse?

Figyelt kérdés

Én nem szeretem a szemüveget, ezért szeretnék kontaktlencsét, de tényleg havi 10ezer FT-be kerül? (mert a tisztító folyadék meg ha elfogy stb)

Tényleg havi 10-15 ezer FT-ot kell költenie annak aki kontaktlencsét szeretne szemüveg helyett?


Vagy van olcsóbban is? Mert nekünk az üzletbe mondta az eladó hogy havi 10ezer FT. Ez igaz?



Akinek van kontaktlencséje az elmondaná mennyibe került a készlet és mennyit fizet havonta?:\ Köszi!



(még vmi: vezetésnél ha az van a papíron h csak szemüvegbe vezethetek az a kontaktlencsét engedélyezi, vagyis az is szemüvegnek minősül?)


2011. aug. 17. 11:30
1 2
 1/12 anonim válasza:
Nekem a 3 havi adagom kerül 14000 ft-ba, ebben minden benne van.Ez a havi 10e hülyeség, csak körül kell nézni.
2011. aug. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha napi cseréjűt használsz, akkor tényleg lehet ennyi. A szemedtől is függ, mert ha tórikus lencsét kell hordanod (ez azt jelenti, hogy cilinderes a szemüveged), akkor drágábbak a lencsék. A havi hordású lencsék ennél olcsóbbak lesznek, még akkor is, ha a tisztítófolyadékot meg kell venned.
2011. aug. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Igen ilyen drága,de biztos vannak olcsóbbak is ,csak azok nem jó minőségűek.Ha van kontaklencséd,akkor elfogadják vezetés közben is,max megkérik h. vedd ki és mutasd meg,de elvileg az aki ért hozzá az levágja hogy van rajtad kontaklencse.
2011. aug. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem 5000ft volt fél évre a kontaktlencsém, a folyadékom sokáig jó mert nem cserélem ki naponta, így kb évente 10.000ft nekem. Ha a legdrágábbat veszed persze hogy havi több 10ezer lenne. Attól hogy valami olcsóbb még nem azt jelenti hogy rossz is, elvégre ha annyira rossz lenne nem adnák forgalomba.
2011. aug. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nekem fél éves adag 24000 + a folyadék, ami még 8000 kb.

Vezetésnél bele szokták írni a jogsiba, hogy szemüveg vagy kontaktlencse.

2011. aug. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Azért kérdem mert nekem semmi árat nem mondott a nő csak annyit h havonta kb 10ezer.

Az milyen amit nem naponta cserélem? Mármint a másik nap is ugyan azt teszem be vagy hogy van?

2011. aug. 17. 11:43
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A vezetés közben ellenőrzéskor vedd ki, az baromság. Egyrészt látszik, hogy van-e bent a szemedben lencse, másrészt pedig NEM TURKÁLUNK a szemünkben egy rendőri ellenőrzés során, mert fertőzéseket kaphatunk. Csak szappanos kézmosás és tiszta papírtörlővel való megtörölközés után nyúlunk a lencséhez.
2011. aug. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az első lencsémet 6000-ért vettem (3 havi) évekkel ezelőtt, az utolsót 12000-ért (3 havi). Felment közben az ára...

Folyadék: ha 3 havi adagot veszel nagy kiszerelésben (nem praktikus, de nem romlik meg), akkor az is kijön havi 2000-ből max.


De ezerféle lencse van és ezerféle folyadék. Ha jót akarsz magadnak, szemorvossal iratod a lencsét, nem ilyen-olyan optometristával szemüvegboltokban. Nem a legdrágábbat fogja adni, hanem a legmegfelelőbbet.

2011. aug. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Vannak napi, heti és havi lencsék. Én havit használok, ez egy hónapig jó. Beteszem reggel, kiveszem este, tiszta tárolófolyadékba helyezem a kis tartályába, reggel megy vissza.

A napit azt ugye este kidobja az ember.

2011. aug. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Igen, másnap ugyanazt a lencsét teszed be. Megtisztítod folyadékkal, abban is tárolod éjszakára.
2011. aug. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!