Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Tulajdonképpen a kontaktlencse...

Tulajdonképpen a kontaktlencse -tároló oldat (ami több ezer ft) miből áll, és miért olyan drága?

Figyelt kérdés
Tudom,a dobozán rajta van,és van olyan ami fehérjeoldót is tartalmaz,nem csak tárol,de mégis.
2010. jan. 26. 07:48
 1/10 anonim válasza:

A kontaktlencse-tároló oldatnak sokféle követelménynek kell megfelelnie.

Egyrészről kell hogy a lencsén lévő szennyeződéseket, amik a környezetből (levegő, szmog) illetve magából a könnyből a lencsére rakódik leoldja. A könny összetétele tartalmaz fehérjét és olajos összetevőket is, ez élettanilag szükséges, de mivel a lencse anyagán lerakódást képez, a lencse kényelmetlen lesz hordás során. Ezen kívül tartalmaz vírus- és baktériumölő anyagokat, tehát fertőtlenít, de mindezt úgy kell megoldani, hogy se a szemedet, se a lencse anyagát ne károsítsa. Erre nem elég a víz, sem a csapból sem az ásványvizes üvegből, de még a gyógyszertári fiziológiás sóoldat sem. Hidratál ugyan, de nem fertőtlenít, nem oldja le a szennyeződéseket.

Az ára?

A kontaktlencsézés drága, mert valamilyen szinten luxuscikk. Az emberek 95%-ának látása korrigálható szemüveggel, csak lencsét hordani kényelmesebb, nem párásodik, nem esik le sportolásnál, nincs korlátozva a periférikus látás, és nem zavaró esztétikailag sem.

2010. jan. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi,ez korrekt magyarázat volt.Akkor megkérdezném még (Töled) is,hogy az olcsóbb k. lencse oldat az jó? Mert pl most a Rossmenban van akciósan,380 ml 600 ft körül van, amúgy meg más márka 3-4 ezer ft. A célnak megfelel ez is,vagy érdemesebb a drágábbat venni?
2010. jan. 26. 10:15
 3/10 anonim ***** válasza:
Huhh, hát az eléggé olcsónak néz ki, amúgy tényleg nagyon drága, én OFOTÉRT-es OptiSoft kontaktlencsetároló oldatot használtam, jó volt, nem volt vele semmi baj, csak mostmár az, hogy megszüntették a gyártását :'(
2010. jan. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én is vettem már Rossmannból, nincs vele semmi gond.
2010. jan. 28. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Megvettem én is tegnap,majd meglátjuk, remélem beválik...
2010. jan. 28. 12:33
 6/10 anonim ***** válasza:
Egyébként nem azért olcsó mert rosszabb mint a többi, hanem mert ez egy nem túl ismert márka, nincs doboza, nincs hozzá tároló se.
2010. jan. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Írhatnátok madj valamit róla, mert hogyha jó, akkor én is veszek ;)


második

2010. jan. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Vettem végülis a lányomnak,de még nem próbálta, mert még van a másikból.Tényleg nincs doboza, se tok hozzá, de ez legyen a legkisebb baj.... Remélem beválik, mert ha jó,bolond leszek az 5-6 x-os árat kifizetni...
2010. jan. 29. 08:57
 9/10 anonim válasza:

A Rossmann-osat nem ismerem, az Ofotértes Optisoft helyett van az Ofo-ban az Iwear Basic, az is olcsó, minőségre kb. ugyanolyan (asszem 3400HUF/380ml)

Eléggé egyéntől függő, kinek mi a jó, azt mondom, próbáld ki az olcsóbbat és meglátod, beválik-e. Ha jobban szárad a szemed, ha a lejárati idő előtt is kényelmetlenné válik a lencse, kevesebb ideig hordható (eddig estig gond nélkül, most már délután kivennéd) esetleg begyullad a szemed, akkor válts vissza a régi folyadékra.

2010. febr. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 LidoKain ***** válasza:
Kipróbáltam a Rossmanos folyadékot, ami elvileg oldja a fehérjét is, de azt figyeltem meg, h azóta rosszabb lett a szemem...viszont ez nem volt kényelmetlen! a drágábbik folyadékkal nem éreztem azt, h romlott volna, de nem bírta a szemem!
2012. máj. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!