Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Honnan tudom megállapítani,...

Honnan tudom megállapítani, hogy a kontaktlencse kivan fordulva?

Figyelt kérdés
az optikus azt mondta,h valami szegélyt kell látnom v valami ilyesmi,de nem nagyon vágtam:D
2011. aug. 26. 14:01
 1/9 anonim ***** válasza:
A harang formához hasonlóan, vagy inkább,mint a lavór széle, úgy fordul ki a lencse széle is. Helyesen úgy kell lenni a görbületnek, hogy az íve folyamatos. Írj, ha így sem világos.
2011. aug. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen, még a legközelebbi optikában kérhetnél egy kontaklencsés prospektust, abban szoktak fotók lenni, ha egyzser láttad utána könnyen meg lehet már állapítani.
2011. aug. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

oké köszi ,értem mostmár:)


és az mennyire gáz,hogyha egy kicsit több ideig rakom be a lencséket?

ma kaptam,az optikus azt mondta h folyamatosan szoktassam hozzá,ma 2 óra,hnap 3 és így tovább.

kívánom a szemembe,olyan jó érzés,mintha teljesen megjavulna a szemem,imádom:)

2011. aug. 26. 15:15
 4/9 anonim ***** válasza:
Én is tovább hagytam bent...:P Mintha addig csak 2Dben láttál volna:D
2011. aug. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
ja és a kontaktlencse tartót is csak kontaktlencsefolyadéktisztitóval szabad takarítani,vagy csap vízzel kiöblíthetem?
2011. aug. 26. 18:19
 6/9 A kérdező kommentje:

szóval úgy értem,h kontaktlencse folyadékot kiöntöm,utána csapvízzel megtisztítom,megszárítom,kontaktlencse folyadék be,aztán bele a lencséket?


mert végülis ha belegondolok miért ne lehetne így?

2011. aug. 26. 18:20
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem anno leejtette a próbalencsém az optikus, csapvízben megmosta és utána tisztító folyadékban, de inkább keress rá ezekre
2011. aug. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
én a kontaktlencse tokra gondoltam,nem a kontaktlencsére.:/ de azért köszi:)
2011. aug. 26. 18:29
 9/9 anonim ***** válasza:

Én már első napokban is 10 órán keresztül hordtam, mivel dolgoztam végig, nem volt gond, kicsit könnyezett néha, de ennyi.

Amúgy a csapvíz semmiképp nem jó, az nem elég tiszta. A tokot is elég úgy mosni mint a lencsét, beleraksz folyadékot, ujjaddal kimosod, kiöntöd, kész. Bár én nem szoktam kimosni, havonta úgyis újat veszek.

2011. aug. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!