Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencse, szemüveg,...

Kontaktlencse, szemüveg, napszemüveg. Miként legyen?

Figyelt kérdés

Szóval, kérdésem alapja az, hogy alapból szemüveges vagyok, már óvodás korom óta (jelenleg 22 éves vagyok), de szeretnék napszemüveget hordani (lehetőleg úgy, hogy élesen lássak is benne).

Na de:

-sima szemüveg, és a sima napszemüveg ugye kizárja egymást

-sötétedő lencsés szemüveg pokoli-méreg-drága (ez van most)

-szemműtétet lehetőleg szeretném kihagyni az életemből (sok a kockázat, és drága is)

-kontaktlencsével kapcsolatban fenntartásaim vannak

-a dioptriás napszemüveg + sima szemüveg együttes nem tudom mennyire költséges


Ez ügyben szeretném kikérni a véleményeket, tapasztalatokat; ki melyiket pártolja, vagy ellenzi, és miért.


Az értelmes válaszokat előre is köszönöm! (és díjazom)


2011. szept. 17. 14:58
 1/8 anonim válasza:
100%
Nekem a szemüveg-dioptriás napszemüveg kombinációm van, és szönyen idegesítő, hogy állandóan cserélgetni kell őket. A lencsén gondolkodom.
2011. szept. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én kontaktlencsét hordok, és sokkal jobban szeretem, mint a szemüveget. Napszemüvegből is kedvemre válogathatok:) Mik a fenntartásaid a kontaktencsével kapcsolatban?Nekem beváltak, havonta cserélem, reggeltől estig hordom, szinte minden nap, és sosem szúr, sosem szárítja ki a szememet, és nem is nagy összegről van szó:)
2011. szept. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nos a fenntartásaim a kontaktlencsével pl.:

- adott körülmények között kieshet, koszosan, vagy koszos kézzel visszatenni meg tudtommal nem javallott

- bizonyos időközönként be kell nyúlkálni az embernek a saját szemébe (van aki ehhez hozzászokott, tény, de az is tény, hogy nekem a szemüveg bizonyos szinten védi a szemem, és viszolygok a szememben turkálástól)

- ha az ember szeme érzékeny, begyulladhat

- mindamellett drágább, mint a szemüveg

2011. szept. 17. 19:56
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Kontaktlencsénél a világon nincs jobb. Mondom ezt egy éve, mert azóta van nekem is:)

Esélye nincs hogy kiessen ha csak nem dörzsölöd marha erősen a szemeidet.

Az hogy a szemedhez érj megszokható, vagyis pontosabban a szemedhez nem fogsz hozzáérni, csak a lencséhez. Én is féltem, de 3-4 nap alatt rájöttem hogy nem vészes egyáltalán. Begyulladni csak akkor fog ha túlhordod, koszos lencsét használsz, de azt észreveszed mert ha koszos akkor szúr és ki kell venni.

Drága...hát igaz, mert mindig venni kell, de 2-3ezer ft-ot havonta ki lehet bírni.

És mindenképp jobb mint a szemüveg, mert tökéletesen látsz vele, el is felejted a nap folyamán hogy kontaktlencséd van, csak egyszerűen tökéletesen látsz mintha semmi baja nem lenne a szemednek. És ez nagyon jó érzés:)

2011. szept. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is kontaktlencse-párti vagyok, 8 éve hordom, és csak azt sajnálom, hogy nem szántam rá magam hamarabb :))
2011. okt. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként az első aggályod teljesen alaptalan, a mai lágy lencsék nem igazán tudnak kiesni, én nem is tudom, mekkora pofon kéne ahhoz :DD

(régen csak kemény lencsék voltak, azokkal tényleg előfordult, hogy kipotyogtak)

2011. okt. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én 4 éves korom óta vagyok szemüveges, szóval, régi motoros a szemüveges emberek között. :)


Kontaktlencsém nincsen, egy időben szeretettem volna, de most már nem.


Fényre sötétedő szemüveget az egyik padtársam hordott, de ő is lemondott róla, mert nagyon tönkretette a szemét. Hozzászokott a szeme, hogy a szemüveg szabályozza a beeső fényt, nem a saját szemlencséje.


Volt napszemüveg-rátétem a normál szemüvegre, de olyan macerás volt, hogy lemondtam róla. (és ronda is, amellett, hogy zavaró volt, merrt folyton fel kellett hajtani, hogy lássak valamit, ha bementem a fényről)


Nekem van egy szemüvegem, ami normál, és van egy dioptriás napszemüveg. Rendes napszemüveg keretbe megcsinálták a dioptriás lencsét. Nyáron és erős fényben azt használom, egyébként a normált. Van egy kis selyem ruhazsákszerű tokja, spec. szemüvegtok, azt mindig magammal viszem, összehajtva kisebb, mint egy zsebkendő, és amikor lecserélem a szemüvegemet, akkor azt, amelyiket nem hordom, beleteszem. Ennyi.


Vannak olyan verziók ebben a típusban, amelyek úgy vannak megcsinálva, hogy árnyalva van a sötétített rész. A lencse szemüveg teteje felé eső részén (az a rész, ami a homlokod felé esik) erősebb, mattabb és tömörebb a fényvédelem, lefelé pedig egy kicsit világosabb. A fényvédés és az UV-védelem ugyanolyan stbailra van kiképezve, csak a lencse kicsit átlátszóbb lefelé.

2011. okt. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Arról, hogy a fényre sötétedő szemüveg rontja az ember szemét, már én magam is hallottam... bízom benne, hogy csak minimális mértékben igaz. (ahogy azt már írtam is, ilyet hordok lassan 3 éve)

Viszont ezzel a meglévő keretbe való dioptriás napszemüveg lencsével elég jó tippet kaptam.

Továbbá, egy kontaktlencsés aggályom is már megszűnt. (kiesés)


Mindenkinek köszönöm szépen a válaszokat!

2011. okt. 22. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!