Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencse miatt szokott...

Kontaktlencse miatt szokott más is szédülni?

Figyelt kérdés
Most van először kontaktlencsém, és mindig szédülök amikor bent van a szememen. Régen amikor új szemüveget kaptam, erősebbet, akkor is szédültem, de csak kb egy órát és utána teljesen megszoktam. Viszont ez a lencse gyengébb mint a szemüvegem, mert az üzletben ezt adták, azt mondták így szokás. Gondolom megszokom majd, de nem akarok minden reggel az első egy órában szédülni. Van másnak is ilyen panasza/tapasztalata?
2011. okt. 10. 17:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Hogy érted ,hogy az üzletben ezt adták? Nem vizsgálta meg előtte optikus a szemedet, ami alapján ő döntené el, hogy mi jó neked? Mi az, hogy így szokás?
2011. okt. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Megvizsgálták a szememet, és -3.5 lett az eredmény, de a lencse csak -3-as. Azt mondták az ofotértben, hogy mivel a szemüveg valamivel távolabb van az arcomtól, a lencsének nem kell olyan erősnek lennie. Mindenkinek ezt mondták és így adták. Eddig senki nem panaszkodott. Több barátnőmmel egyszerre csináltuk ezt végig, és vannak olyan barátnőim akiknek már régóta van lencséjük, nem olyan erős mint a szemüvegük, de nem panaszkodnak.
2011. okt. 10. 17:35
 3/5 anonim ***** válasza:
hmm. nem értem. Nekem olyan dioptriájú a lencsém, mint amilyen előtte a szemüvegem volt és nagyon hamar megszoktam, teljesen természetes látás érzését nyújtja. Esetleg menj vissza az optikushoz és kérdezd meg, hogy ez normális-e, esetleg kérdezz meg más látszerészt is.
2011. okt. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha szédülsz az nem normális. Erős a lencse valószínűleg. Menj vissza és mondd el mi a baj.


Amúgy tényleg mindig gyengébbet adnak kontaktlencséből mint szemüveg, hiszen a szemüveg messzebb van a szemedtől és ezért kell abból erősebb.

2011. okt. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A kontaktlencse dioptriája tényleg eltér a szemüvegétől, ez normális.

Az viszont, hogy szédülsz, az nem.

Valószínű neked nem vált be ez a lencse, váltanod kéne.

Én is most váltottam a Pure Vision-ről.. Ilyenkor sajnos egy jobb minőségűt, drágábbat fognak javasolni, legalábbis nekem ez a tapasztalatom.

2011. okt. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!