Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencse rendelés netről....

Kontaktlencse rendelés netről. De most hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Nagyon sok internetes optikás oldalon néztem kontaktlencséket, mert ugye ott sokkal olcsóbb, mint megvenni egy Vision Expressbe, vagy egyéb hasonló helyen...De az a problémám, hogy akárhány oldalon akárhány lencsét megnézek a görbületnél, vagy csak 8,6osat, vagy 8,4eset lehet választani...viszont az én szemem 8,7 es...ráadásul az átmérő is mindenhol 14,2 meg 14,4 az enyém pedig 14,5ös...nem értem, hogy most az én szemem ennyire különleges, vagy ezeknek az adatoknak menyire kell pontosnak lenniük lencseválasztásnál? Nem tudom mennyire kérdezek hülyeséget, de ha valaki felvilágosítana azt megköszönném!
2011. okt. 13. 23:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Nagyon fontos, hogy megfelelő méretű legyen a kontaktlencséd, ne is próbálkozz mással. Nekem ezek szerint szerencsém van (8,6, 14,2 a nekem való), de én inkább boltban veszem.
2011. okt. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Üdv! Amit én eddig hordtam lencsét annak 9-es görbülete volt, most pedig 8,7-est kaptam (ofotértben, nem netről) - azt mondták nem nagy gond. Átmérő pedig szerintem mindegy, a régebbim 14-es volt, mostani pedig 14,5 és ez még túl nagynak is tűnik - felteszem ez nem függ a szemedtől. Nem vagyok hozzáértő de egy 0.1-es eltérés még bőven belefér szerintem.
2011. okt. 13. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat
2011. okt. 14. 00:10
 4/5 anonim ***** válasza:
Kontaktlencsét akkor rendelj csak ha már van egy márka/fajta ami bevált és jó neked. Tehát nekem optikában Acuvue Oasyst adtak, tökéletes, azóta azt rendelem neten mindig. Te eddig milyet hordtál? Mert ezután is olyat rendelj csak. Másfajtát nem biztos hogy bírna a szemed.
2011. okt. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi már elintéztem mindent az optikába...Áttértem az Air Optix Aqua lencsére, és ezentúl ezt fogom rendelni neten. Ezelőtt amúgy Iwear DR Basic-et használtam de azt sehol se láttam internetes rendelő oldalakon... De most már megoldódott a problémám, köszi a választ :D
2011. okt. 15. 00:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!